Reklama
Reklama

Polskie hokeistki awansowały do elity

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Poznańskie studentki Oriana Walasek, Paulina Polewczak, Patrycja Hyla, Marta Kucharska i Joanna Wittke wraz z reprezentacją Polski pod wodzą Krzysztofa Rachwalskiego wywalczyły awans do Mistrzostw Europy 2015 w hokeju na trawie.

- Dla nas to historyczny wyczyn. Jeszcze w 2007 roku graliśmy w trzeciej dywizji. Udało się stworzyć fajną grupę zawodniczek. Robię to, o czym marzyłem. Łączenie funkcji trenera i pracownika naukowo-dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu sprawia mi ogromną przyjemność - mówi poznaniak i trener reprezentacji Polski, Krzysztof Rachwalski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Polki w najbliższym czasie czeka występ w Halowych Mistrzostwach Europy 2014, a na przełomie lipca i sierpnia 2014 roku start w I rundzie Ligi Światowej. - Wydaje mi się, że przez najbliższe dwa lata musimy rozegrać jak najwięcej sparingów, gdyż później przekłada się to na wyniki - mówi Paulina Polewczak z KS Hokej-Start-Brzeziny, która jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Klasyfikacja końcowa ME grupy B:
1. Włochy - Awans do grupy A
2. Polska - Awans do grupy A
3. Azerbejdżan
4. Francja
5. Austria
6. Ukraina
7. Rosja - Spadek do grupy C
8. Litwa - Spadek do grupy C

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro