Reklama

Niebezpieczne drzewo na Wildzie

Nad ulicą 28 czerwca 1956 zwisa ogromny konar drzewa. Mieszkańcy biją na alarm i piszą na naszą mailową skrzynkę. Twierdzą, że miejsce jest bardzo niebezpieczne, a zwisające drzewo zagraża przejeżdżającym samochodom.

O problemie napisał jeden z naszych czytelników - Wiem, że jest problem, aby wyciąć zdrowe drzewo w Poznaniu. Jednak skoro zagraża ono przejeżdżającym tamtędy ludziom to myślę że należałoby coś zrobić - pisze czytelnik. Spostrzeżenia czytelnika potwierdzają spacerujący w okolicy - To jest bardzo niebezpieczne, to powinno być ścięte - mówi poznanianka.

Sprawą zainteresowała się Straż Miejska, która przyznaje, że wycięcie drzewa nie będzie proste - Ustalimy właściciela i poinformujemy go o tym, że powinien zająć się drzewem, które faktycznie przy silnym wietrze może sprawiać zagrożenie - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik SM. Z podobnymi problemami warto zwracać się do do osiedlowych radnych - Każda rada osiedla czeka na takie zgłoszenia i to radni ustalą do kogo teren należy, kto zarządza terenem - wyjaśnia Jarosław Sadek z Rady Osiedla Zielony Dębiec.

Właściciel terenu ma obowiązek usunięcia drzewa, które może być zagrożeniem - Zaniechanie obowiązku, który spoczywa na właścicielu, może skutkować grzywną w postępowaniu mandatowym - dodaje Piwecki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że teren, na którym rośnie drzewo, należy do PKP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro