Reklama

Zmiany w okolicach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Drogowcy udostępnili kierowcom nowo wybudowany odcinek ulicy Matyi. Do dworca PKS dojedziemy tylko jednym pasem. Utrudnienia pojawią się także na skrzyżowaniu z ul. Przemysłową.

Sytuacja wokół budowanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zmienia się bardzo dynamiczne. W najbliższych dniach problemy będą mieli kierowcy pokonujący skrzyżowanie z ulica Przemysłową - Problem pojawi się na skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową ponieważ tam przez najbliższe dni będzie obowiązywał ruch wahadłowy - wyjaśnia Remigiusz Koziński z serwisu komunikacyjnego WTK.

Od dziś inaczej jedziemy tez przy skrzyżowaniu w pobliżu dworca PKS - Do skrzyżowania będzie można dojechać ulicą Matyi jednym pasem ruchu, znajdującym się najbliżej przystanku tramwajowego. Od 1 sierpnia ruch na południowej jezdni ul. Matyi (w kierunku Królowej Jadwigi) będzie się odbywać po docelowym układzie drogowym - wyjaśniał kilka dni temu Przemysław Terlecki, rzecznik spółki TriGranit.

Policja ostrzega by w okolicach budowy nie jeździć na pamięć - Na Moście Dworcowym, Towarowej i Matyi odbywa się spory ruch pieszy. Poza tym jest duże natężenie ruchu kołowego i trzeba zwracać uwagę na zmiany organizacji ruchu - mówi Józef Klimczewski z poznańskiej drogówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro