Reklama
Reklama

Zmiany w okolicach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Drogowcy udostępnili kierowcom nowo wybudowany odcinek ulicy Matyi. Do dworca PKS dojedziemy tylko jednym pasem. Utrudnienia pojawią się także na skrzyżowaniu z ul. Przemysłową.

Sytuacja wokół budowanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zmienia się bardzo dynamiczne. W najbliższych dniach problemy będą mieli kierowcy pokonujący skrzyżowanie z ulica Przemysłową - Problem pojawi się na skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową ponieważ tam przez najbliższe dni będzie obowiązywał ruch wahadłowy - wyjaśnia Remigiusz Koziński z serwisu komunikacyjnego WTK.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od dziś inaczej jedziemy tez przy skrzyżowaniu w pobliżu dworca PKS - Do skrzyżowania będzie można dojechać ulicą Matyi jednym pasem ruchu, znajdującym się najbliżej przystanku tramwajowego. Od 1 sierpnia ruch na południowej jezdni ul. Matyi (w kierunku Królowej Jadwigi) będzie się odbywać po docelowym układzie drogowym - wyjaśniał kilka dni temu Przemysław Terlecki, rzecznik spółki TriGranit.

Policja ostrzega by w okolicach budowy nie jeździć na pamięć - Na Moście Dworcowym, Towarowej i Matyi odbywa się spory ruch pieszy. Poza tym jest duże natężenie ruchu kołowego i trzeba zwracać uwagę na zmiany organizacji ruchu - mówi Józef Klimczewski z poznańskiej drogówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro