Reklama
Reklama

Modernizacja al. Marcinkowskiego pod znakiem zapytania

Modernizacja fragmentu al. Marcinkowskiego między ulicami Solną a 23 Lutego stoi pod znakiem zapytania. Mieszkańcy nie chcą zgodzić się na likwidację miejsc parkingowych.

Sporny odcinek ulicy miałby w przyszłości wyglądać jak wyremontowany już odcinek pomiędzy ulicą 23 lutego a Placem Wolności. Koncepcję zmian przygotował profesor Wiesław Krzyżaniak z Uniwersytetu Artystycznego - Przewidujemy tam ławki i drzewa oraz całkowitą likwidację miejsc parkingowych w pasie rozdziału - wyjaśnia Julia Syska-Wieczorek z Zarządu Zieleni Miejskiej. Do dyspozycji mieszkańców pozostałby jedynie miejsca parkingowe od strony chodnika.

Z planów może jednak nic nie wyjść, na likwidację miejsc parkingowych nie zgadzają się mieszkańcy - Tu powinien być parking na trzy, cztery piętra. Ten parking powinien zarabiać na ulicę - mówi Mieczysław Musielak, mieszkaniec. Ostateczną decyzję podejmą osiedlowi radni, ale i oni nie są zgodni co do kierunku zmian - Moim zdaniem powinno zostać zachowane równoległe parkowanie po obu stronach jezdni - mówi Jan Zujewicz. Z kolei Paweł Sztando jest za likwidacją miejsc parkingowych od strony pasa zieleni - Na pewno wśród mieszkańców i radnych nie ma jednomyślności co do tego pomysłu, ale mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć jakiś kompromis, bo rewitalizacja tego miejsca jest potrzebna - mówi osiedlowy radny.

Projekt zaprezentowany przez ZZM wspiera przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta - Aleje Marcinkowskiego są z pewnością alejami zabytkowymi i mają szczególne znaczenie w historii naszego miasta i wymagają szczególnego potraktowania. Wydaje mi się, że powinna ta modernizacja iść w takim kształcie jak jest zrobiony odcinek środkowy - mówi Mariusz Wiśniewski. Radny zaznacza jednak, że w zamian za likwidację części miejsc parkingowych, mieszkańcy powinni otrzymać możliwość parkowania w sąsiednich podstrefach strefy płatnego parkowania.

Czy z al. Marcinkowskiego całkowicie powinny zniknąć miejsca parkingowe?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro