Reklama

Wicemarszałek Leszek W. stanie przed sądem

fot. archiwum epoznan.pl
fot. archiwum epoznan.pl

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu poinformowała, że były wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek W. został oskarżony o zatajenie informacji w oświadczeniu majątkowym.

Leszek W. związany z Platformą Obywatelska pełniąc funkcję Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego był zobowiązany na podstawie ustawy o samorządzie województwa do złożenia oświadczenia majątkowego pod rygorem odpowiedzialności karnej. Okazało się, że w latach 2008-2012 Leszek W. złożył fałszywe oświadczenia majątkowe.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Były wicemarszałek zatajał w ich treści okoliczności posiadania udziałów w "Polskim Wydawnictwie Biograficznym" i fakt pełnienia funkcji Prezesa Zarządu tego podmiotu. Oskarżonemu zarzucono ponadto, że w latach 2004-2012 jako Prezes Zarządu wyżej wymienionego wydawnictwa, będąc odpowiedzialny na podstawie ustawy o rachunkowości za sporządzenie sprawozdania finansowego tego podmiotu, dopuścił do niesporządzenia takich sprawozdań - informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Zdaniem prowadzących sprawę prokuratorów takie działanie wyczerpuje znamiona przestępstwa z ustawy o rachunkowości. Oskarżony Leszek W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Czyny zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3.

Przypomnijmy, że Leszek W. po skierowaniu przez CBA wniosku o odwołanie z funkcji wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego podał się do dymisji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro