Wybierz najlepszego piłkarza Lecha w meczu z FC Honka Espoo

Lech Poznań - FC Honka Espoo 2:1 | fot. Michał Nadolski

Lech Poznań wygrał spotkanie rewanżowe II rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej z FC Honka Espoo 2:1, a redakcja Epoznan.pl wraz z Telewizją WTK oceniła podopiecznych Mariusza Rumaka i zachęca do wybrania najlepszego piłkarza Kolejorza w tym meczu.

- Stwarzaliśmy sobie sporo okazji bramkowych, w odróżnieniu od rywala. Szkoda, że nie potrafiliśmy zamienić ich na gole. Cieszy gra zawodników powracających do gry po kontuzjach - mówił po spotkaniu z FC Honka Espoo trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Oto oceny piłkarzy Lecha Poznań za występ w meczu rewanżowym z FC Honka Espoo (1-10):

Jasmin Burić - 6

Trudno ocenić bramkarza Lecha, gdyż w całym spotkaniu musiał tylko obronić dwa słabe strzały piłkarzy z Finlandii i zmagał się z 12. słabymi dośrodkowaniami. W drugiej połowie był bezrobotny.

Mateusz Możdżeń - 2

Jeden z najsłabszych piłkarzy Lecha w tym spotkaniu. Przegrał prawie wszystkie pojedynki 1 na 1 z obrońcami Honki i często jego dośrodkowania były blokowane. Miał swój udział przy stracie bramki.

Hubert Wołąkiewicz - 6

Zdecydowanie lepiej prezentuje się na środku obrony. Bardzo dobrze grał w obronie, ale mniej widoczny w ataku.

Marcin Kamiński - 7

Cały czas prezentuje solidny poziom i widać, że woli grać w środku z Wołąkiewiczem niż Manuelem Arboledą.

Tomasz Kędziora - 8

Idealny powrót do wyjściowej jedenastki. Zdobył bramkę i znakomicie radził sobie na lewej stronie.

Łukasz Trałka - 7

Bardzo aktywny w pierwszej połowie. Dobrze wspierał kolegów w obronie i pomagał w ataku. Występował do 61. minuty.

Kamil Drygas - 5

Poprawny występ. Grał od 61. minuty w miejscu Trałki.

Szymon Drewniak - 6

Skutecznie pomagał Trałce rozbijać ataki gości i starał się grać do przodu. Oddał dwa strzały, który zablokowali obrońcy.

Szymon Pawłowski - 9

Bardzo aktywny przez cały swój występ w meczu z Honką. Zaliczył dwie asysty.

Gergo Lovrencsics - 4

Pojawił się na murawie w 61. Minucie i miał jedną idealną okazję na zdobycie bramki, ale źle uderzył.

Kasper Hamalainen - 5

Zaprezentował się lepiej niż w poprzednich spotkaniach, ale nadal widać, że wraca do formy.

Vojo Ubiparip - 7

Każdy jego kontakt z piłką pod bramką gości był zagrożeniem. Po jednym ze strzałów piłka zatrzymała się na słupku bramki gości.