Reklama
Reklama

Biurowiec Malta House już gotowy

fot. Anna Gregorczyk
fot. Anna Gregorczyk

Skanska Property Poland otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie budynku biurowego Malta House. Już wkrótce wprowadzą się pierwsze firmy.

Biurowiec Malta House został wybudowany przy ulicy Arcybiskupa Antoniego Baraniaka nad Jeziorem Malta obok Galerii Handlowej Malta. Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, a wkrótce zaczną się wprowadzać pierwsze firmy. Swoje siedziby mieć będą tutaj: spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, firma informatyczna Ciber oraz poznańskie oddziały Skanska. Na parterze uruchomiona zostanie kantyna.

Za projekt Malta House odpowiadała pracownia Pentagram Architekci. Na parkingu wewnętrznym zmieści się 275 samochodów. Budynek ma 5 poziomów ponad ziemią oraz dwa podziemne. Na dachu budynku zaplanowano ogrody, z których korzystać będą mogli najemcy.

Ponadto w Malta House zastosowano innowacyjne technologie, które pozwolą znacznie obniżyć zużycie energii i wody. Oszczędności i ograniczenie wpływu na środowisko to jednak tylko część korzyści. Inteligentne systemy będą przede wszystkim dbać o świetne samopoczucie i komfort pracy użytkowników biurowca. Co to dokładnie znaczy? W budynku będzie o 30 procent więcej świeżego powietrza niż w standardowych budynkach w Poznaniu. Będzie ono też odpowiednio nawilżone za pomocą wodnej mgiełki, a system zapewni optymalną temperaturę pomieszczeń. Projekt fasady budynku o kształcie przypominającym piłę to nie tylko urozmaicenie dla oka. Ograniczać będzie ona nagrzewanie budynku przez słońce od strony wschodniej i zachodniej, a jednocześnie zapewni maksymalny dostęp naturalnego światła dziennego oraz widoku na Jezioro Maltańskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro