Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
BS
środa, 24.07.2013 r.
godz. 16.36

Od 1 sierpnia wyróżnik PY na tablicach rejestracyjnych

O potrzebie wprowadzenia nowych wyróżników na poznańskie tablice rejestracyjne pisaliśmy już w ubiegłym roku. Głosami mieszkańców wybrano wyróżnik PY, a nowe tablice pojawią się na motocyklach rejestrowanych po 1 sierpnia.

O kończącym się zasobie tablic dla motocykli miasto poinformowało w ubiegłym roku i zaproponowało poznaniakom wybór nowego wyróżnika. W internetowym głosowaniu można było wybierać spośród liter PA, PV, PX oraz PY. Okazało się, że największą popularnością wśród głosujących cieszyła się kombinacja PY, którą wskazało 63% głosujących. Poznaniacy stwierdzili, że taka zbitka liter kojarzy się jednoznacznie z "pyrami" i "Pyrlandią".

Nowe tablice pojawią się w pierwszej kolejności na motocyklach i motorowerach rejestrowanych w Poznaniu - Jeśli chodzi o motocykle, to możliwości kombinacji liter i cyfr jest znacznie mniej niż w przypadku samochodów. Na tablicach rejestracyjnych jednośladów znaków jest po prostu mniej niż na tablicach aut - wyjaśniał w ubiegłym roku Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Komunikacji UM. Posiadacze samochodów będą musieli poczekać na nowe tablice około dziesięciu lat, kiedy to wykorzystane zostaną wszystkie kombinacje cyfr i liter przewidzianych dla tablic samochodowych.

Reklama