Reklama
Reklama

Straż Miejska pomaga w "śmieciowej rewolucji"

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Strażnicy Miejscy wraz z przedstawicielami ZM GOAP w miniony weekend spotkali się z mieszkańcami Szczepankowa i informowali o zasadach odbioru odpadów komunalnych. Do końca wakacji wspólnie będą się pojawiać w różnych dzielnicach Poznania.

Strażnicy Miejscy wraz z przedstawicielami ZM GOAP na placu przed centrum handlowym uruchomiła specjalny punkt informacyjny, w którym mieszkańcy Szczepankowa mogli m.in. pobrać deklarację, otrzymać materiały informacyjne, uzyskać informację czy zgłosić problemy Straży Miejskiej. Najczęściej powtarzające się pytania dotyczyły zasad odbioru odpadów komunalnych zmieszanych, zasad selektywnej zbiórki odpadów, a w szczególności odpadów zielonych i wielkogabarytowych. Wiele pytań dotyczyło również zasad postępowania z odpadami problemowymi i funkcjonowania tzw. gratowisko.

- Do końca wakacji wspólnie będziemy odwiedzać w weekendy poznańskie osiedla domów jednorodzinnych. Następna wizyta została zaplanowana w terminie 3-4 sierpnia, a o lokalizacji punktu informacyjnego poinformujemy wkrótce poznaniaków. Pytania do ZM GOAP można kierować telefonicznie: 61 624 22 22 lub pocztą elektroniczną: [email protected] - mówi rzecznik prasowy ZM GOAP, Walerian Ignasiak.

Przedstawiciele ZM GOAP przypomnieli mieszkańcom Szczepankowa, że do czasu rozstrzygnięcia przetargu, który wyłoni firmy obsługujące poszczególne rejony, obowiązuje okres przejściowy. Oznacza to, że zmiany zgłoszone w deklaracji będą wprowadzone dopiero w nowej rzeczywistości, a do tego czasu odpady należy gromadzić na takich samych zasadach jak do tej pory.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro