Teodorczyk najlepszy w meczu z Honką

Łukasz Teodorczyk został wybrany przez czytelników Epoznan.pl i widzów Telewizji WTK najlepszym piłkarzem Lecha Poznań w zwycięskim meczu z FC Honka Espoo 3:1, którym podopieczni Mariusza Rumaka rozpoczęli nowy sezon.

W pierwszym głosowaniu naszej redakcji w sezonie 2013/2014 najwięcej głosów za swój występ zebrał Łukasz Teodorczyk, który w meczu z FC Honka Espoo zdobył bramkę i zaliczył asystę. Napastnik zdobył w sumie 39. procent głosów.

- Moja forma rośnie. Sam czuję, że jest coraz lepiej i sądzę, że było to też widać dzisiaj na boisku. Najważniejsze jednak, że udało nam się wygrać. Bramkę strzeliłem po sporym zamieszaniu. Po dośrodkowaniu z boku zbiegałem na pierwszy słupek, obróciłem się z obrońcą, a drugi przyszedł mu z pomocą. Mimo to, po przebitce, to ja szybciej się podniosłem i skierowałem piłkę do bramki - mówił po spotkaniu z FC Honka Espoo napastnik Lecha Poznań, Łukasz Teodorczyk.

Drugie miejsce w głosowaniu zajął filar linii obrony Marcin Kamiński, który zdobył w tym meczu bramkę. Kolejne miejsca w głosowaniu zajęli: Szymon Drewniak, Krzysztof Kotorowski, Gergo Lovrencsics i Vojo Ubiparip.

Bramki:
Jussi Vasara (17. minuta) - Vojo Ubiparip (11. minuta), Łukasz Teodorczyk (53. minuta), Marcin Kamiński (71. minuta)
Żółte kartki: Ruben Palazuelos, Abdoulaye Meite - Hubert Wołąkiewicz
Sędzia: Lee Probert (Anglia).
Widzów: 1500 (w tym 290 fanów Kolejorza)

Honka: Walter Viitala - Sampo Koskinen, Abdoulaye Meite, Gideon Baah, Henri Aalto - Moshtagh Yaghoubi, Ruben Palazuelos - Roni Porokara (75. Kastriot Kastrati), Jussi Vasara, Antti Makijarvi (75. Ilari Aijala) - Tim Vayrynen.

Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz - Łukasz Trałka, Szymon Drewniak - Gergo Lovrencsics (83. Szymon Pawłowski), Kasper Hamalainen, Vojo Ubiparip (89. Dariusz Formella) - Łukasz Teodorczyk (85. Bartosz Ślusarski).