Reklama

Zmiany w organizacji ruchu przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym

Docelowy układ komunikacyjny przy ZCK | fot. TriGranit
Docelowy układ komunikacyjny przy ZCK | fot. TriGranit

W poniedziałek, 29 lipca, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu samochodów w pobliżu Zintegrowanego Centrum komunikacyjnego. Dodatkowo kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami na skrzyżowaniach Wierzbięcic i Matyi, a także Przemysłowej i Matyi. TriGranit deklaruje, że prace drogowe zakończą się do końca sierpnia.

W poniedziałek, 29 lipca, zmieni się organizacja ruchu w pobliżu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - Udostępniona dla ruchu zostanie jezdnia południowa ulicy Matyi - tłumaczy Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranitu. - Oznacza to, że zniknie dotychczasowe zwężenie i ograniczenie prawoskrętu z ulicy Głogowskiej i lewoskrętu z ulicy Roosevelta. Ruch przez Most Dworcowy i dalej ulicą Matyi na wprost w kierunku do Królowej Jadwigi będzie odbywał się dwoma pasami ruchu - dodaje. To dobra informacja.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Jest jednak również zła. Od 29 lipca do końca miesiąca utrudnienia będą występować na skrzyżowaniu przy obecnym dworcu PKS (Wierzbięcice/Matyi/Niezłomnych/Królowej Jadwigi). - Do skrzyżowania będzie można dojechać ulicą Matyi jednym pasem ruchu, znajdującym się najbliżej przystanku tramwajowego. Od 1 sierpnia ruch na południowej jezdni ul. Matyi (w kierunku Królowej Jadwigi) będzie się odbywać po docelowym układzie drogowym - mówi Terlecki.

Dłużej, bo do końca sierpnia, potrwają utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Matyi i Przemysłowej. Ruch w kierunku i z Wildy ma się tu odbywać wahadłowo. Według TriGranitu prace powoli zbliżają się końca. - Na koniec sierpnia ruch na dwóch nitkach ulicy Matyi i przez Most dworcowy powinien obywać się w obie strony nowymi pasami ruchu bez żadnych utrudnień - kończy.

Zobacz najnowsze nagranie prezentujące postęp prac na budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro