Reklama
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym

Docelowy układ komunikacyjny przy ZCK | fot. TriGranit
Docelowy układ komunikacyjny przy ZCK | fot. TriGranit

W poniedziałek, 29 lipca, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu samochodów w pobliżu Zintegrowanego Centrum komunikacyjnego. Dodatkowo kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami na skrzyżowaniach Wierzbięcic i Matyi, a także Przemysłowej i Matyi. TriGranit deklaruje, że prace drogowe zakończą się do końca sierpnia.

W poniedziałek, 29 lipca, zmieni się organizacja ruchu w pobliżu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - Udostępniona dla ruchu zostanie jezdnia południowa ulicy Matyi - tłumaczy Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranitu. - Oznacza to, że zniknie dotychczasowe zwężenie i ograniczenie prawoskrętu z ulicy Głogowskiej i lewoskrętu z ulicy Roosevelta. Ruch przez Most Dworcowy i dalej ulicą Matyi na wprost w kierunku do Królowej Jadwigi będzie odbywał się dwoma pasami ruchu - dodaje. To dobra informacja.

Jest jednak również zła. Od 29 lipca do końca miesiąca utrudnienia będą występować na skrzyżowaniu przy obecnym dworcu PKS (Wierzbięcice/Matyi/Niezłomnych/Królowej Jadwigi). - Do skrzyżowania będzie można dojechać ulicą Matyi jednym pasem ruchu, znajdującym się najbliżej przystanku tramwajowego. Od 1 sierpnia ruch na południowej jezdni ul. Matyi (w kierunku Królowej Jadwigi) będzie się odbywać po docelowym układzie drogowym - mówi Terlecki.

Dłużej, bo do końca sierpnia, potrwają utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Matyi i Przemysłowej. Ruch w kierunku i z Wildy ma się tu odbywać wahadłowo. Według TriGranitu prace powoli zbliżają się końca. - Na koniec sierpnia ruch na dwóch nitkach ulicy Matyi i przez Most dworcowy powinien obywać się w obie strony nowymi pasami ruchu bez żadnych utrudnień - kończy.

Zobacz najnowsze nagranie prezentujące postęp prac na budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro