Wybierz najlepszego piłkarza Lecha w meczu z FC Honka Espoo

Lech Poznań wygrał pierwsze spotkanie II rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej z FC Honka Espoo 3:1, a redakcja Epoznan.pl wraz z Telewizją WTK oceniła podopiecznych Mariusza Rumaka i zachęca do wybrania najlepszego piłkarza Kolejorza w tym meczu.

- To był bardzo ciężki mecz. Honka pokazała, że jest dobrym zespołem, zagrała ofensywnie i mieliśmy z tym trochę problemów. Mieliśmy jednak w swojej drużynie indywidualności, byliśmy skuteczni i to przesądziło o naszym zwycięstwie. Trzy gole na wyjeździe i zwycięstwo cieszą, ale w rewanżu musimy być uważni - mówił po spotkaniu z FC Honka Espoo w Lidze Europejskiej trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Oto oceny piłkarzy Lecha Poznań za występ w meczu z FC Honka Espoo (1-10):

Krzysztof Kotorowski - 5

Poprawny występ bramkarza Lecha, który w całym spotkaniu obronił 6 strzałów piłkarzy FC Honka Espoo.

Mateusz Możdżeń - 5

Z bardzo słabej strony zaprezentował się w pierwszej połowie, a po zmianie stron zainicjował akcję, po której Lech wyszedł na prowadzenie. Będzie mu ciężko utrzymać się w podstawowej jedenastce.

Marcin Kamiński - 8

Jeden z najlepszych piłkarzy Lecha w czwartkowym spotkaniu. Miał kilka ważnych interwencji, a w 71. minuci zdobył bramkę z rzutu wolnego.

Manuel Arboleda - 4

Popełnił poważny błąd, po którym Finowie zdobyli wyrównującego gola. W spotkaniu z FC Honka Espoo było widać, że potrzebuje jeszcze kilku spotkań, aby wrócić po kontuzji do dobrej formy.

Hubert Wołąkiewicz - 5

Poprawny występ w obronie, ale był mało widoczny w ataku.

Łukasz Trałka - 5

Nie widoczny w ataku, ale poprawnie pomagał bronić dostępu do bramki.

Szymon Drewniak - 8

Młody pomocnik zaskoczył swoim występem chyba wszystkich kibiców. Bardzo dobrze brał udział w akcjach ofensywnych zespołu, a w 61. minucie wybił piłkę z linii pola karnego. Asystował przy bramce Łukasza Teodorczyka.

Gergo Lovrencsics - 5

Był mało widoczny, gdyż Lech mało atakował jego stroną boiska. Zaliczył dobre dośrodkowanie, po którym Łukasz Teodorczyk powinien zdobyć bramkę.

Kasper Hamalainen - 5

Na początku spotkania był bliski zdobycia bramki, ale piłka zatrzymała się na słupku. Wyłączony z gry przez obrońców FC Honka Espoo.

Vojo Ubiparip - 5

Rozpoczął spotkanie od zdobycia bramki, ale w kolejnych minutach spisywał się słabo. Współwinny straty gola przez Lecha, a w ataku źle podawał do partnerów lub zbyt długo przetrzymywał piłkę.

Łukasz Teodorczyk - 8

W Finlandii zaliczył bramkę i asystę. Poznańscy kibice oczekuję właśnie takich występów od napastników.

Szymon Pawłowski, Dariusz Formella, Bartosz Ślusarski - grali zbyt krótko, aby ich oceniać