Latem nie zapomnij o treningach przed 14. Poznań Maratonem

fot. Maja Poniatowska

Wielu z nas wyjeżdża na wyczekiwane z utęsknieniem dłuższe urlopy spędzane na plażowaniu i popuszczaniu pasa. Nie zapominajcie o biegowych treningach - do 14. Poznań Maratonu coraz bliżej.

Wielu z nas wyjeżdża na wyczekiwane z utęsknieniem dłuższe urlopy spędzane na plażowaniu i popuszczaniu pasa. W towarzystwie rybki smażonej w głębokim, pięciodniowym oleju, pozwalamy sobie w końcu porzucić codzienną rutynę i polenić się nieco. Ale uwaga! Nie zapominajcie o biegowych treningach - do 14. Poznań Maratonu coraz bliżej! Trening raz odpuszczony na urlopie, przychodzi później z trudnością... Łatwo wtedy o wymówkę, że jest zbyt gorąco, albo że czasem trzeba przecież odpocząć, a jednak wakacje to wakacje. Ale, jakby nie patrzeć, do 14. Poznań Maratonu mamy trzy miesiące. Akurat tyle, ile potrzeba - w wariancie minimalnym - na przygotowanie się do startu. Dlatego przypominamy wszystkim, że można i trzeba trenować także w wakacje. Choćby biegając po plaży przy zachodzącym słońcu.Nadal trwają zapisy do 14. Poznań Maraton, który odbędzie się 13 października 2013 roku. Aktualnie na liście startowej jest 1412 biegaczy. Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. Opłata startowa: do 31 sierpnia wynosi 100 zł, od 1 do 17 września wynosi 150 zł, od 18 września do 2 października wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na marathon.poznan.pl.

Przypomnijmy, że zwycięzcą 13. Poznań Maratonu okazał się Edvin Yator, który pokonał trasę w dwie godziny, szesnaście minut i szesnaście sekund. Tym samym nie udało się pokonać rekordu poznańskiego maratonu, który w 2011 roku ustanowił Cosmas Mutuku Kyeva.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro