Reklama
Reklama

Kolejne kąpielisko: tym razem nad Jeziorem Jarosławieckim

fot. Jacek Trubłajewicz - archiwum
fot. Jacek Trubłajewicz - archiwum

Od środy, 17 lipca, wszyscy chętni mogą korzystać z kolejnego strzeżonego kąpieliska w okolicach Poznania. Tym razem chodzi o kąpielisko nad Jeziorem Jarosławieckim w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Kilka dni temu informowaliśmy o nowym kąpielisku w Mosinie - na popularnych gliniankach przy wieży widokowej. Od środy w okolicach Poznania zacznie działać kolejne strzeżone miejsce do kąpieli. Tym razem nad Jeziorem Jarosławieckim w Wielkopolskim Parku Narodowym. - Pogoda zapowiada się piękna więc z pewnością nad jeziorem będzie wielu amatorów kąpieli - tłumaczy Bogdan Lewicki z UM Mosina.

Bezpieczne miejsce do kąpieli powstało dzięki współpracy trzech gmin - Komorniki, Mosina i Puszczykowo, a także Wielkopolskiego Parku Narodowego. - Stowarzyszenie Gmin Mikroregionu Wielkopolskiego Parku Narodowego pokryło koszty badań wody, audytu i wyposażenia tego miejsca w sprzęt niezbędny do jego należytego funkcjonowania. Gminy zapewniają utrzymanie ratowników - dodaje.

Obszar, na którym można bezpiecznie się kąpać wyznaczono bojami. Każdego dnia czuwać tu będą ratownicy. Dojście do miejsca do kąpieli jest możliwe z popularnej "grajzerówki".

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro