Reklama
Reklama

25 października otworzą Zintegrowane Centrum Komunikacyjne

fot. Mateusz Kina
fot. Mateusz Kina

25 października otwarte zostanie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, a w zasadzie dwie jego nowe części - dworzec autobusowy oraz galeria handlowa Poznań City Center.

TriGranit, inwestor budujący Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, we wtorek ogłosił oficjalny termin otwarcia obiektu. 25 października bieżącego roku, a więc za 100 dni, zrobimy pierwsze zakupy w galerii handlowej Poznań City Center i pierwszy raz skorzystamy z dworca autobusowego PKS w nowej lokalizacji.

Przed wykonawcami prac ostatnie trzy miesiące intensywnych robót. Do ukończenia są jeszcze rozwiązania komunikacyjne przy nowym budynku, a także ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Od 17 czerwca trwa przekazywanie najemcom kolejnych lokali w galerii handlowej. Do tej pory wynajęto 80% wszystkich lokali. Swoje powierzchnie odebrali już m.in. Saturn, Royal Collection, Toys"R"Us i Mc Donald"s. Już na początku lipca pisaliśmy, że ozdobą strefy relaksu z restauracjami i kawiarniami będzie supernowoczesna fontanna wykorzystująca urządzenia i technologie, jakich nie ma żadne centrum handlowe w Polsce.

W okolicy budynku także wiele się dzieje. Trwają ostatnie prace przy budowie drogi, którą kierowcy będą wjeżdżać na wielopoziomowy parking. Ostatnie roboty prowadzone są na zupełnie nowym rondzie, które powstało przy ZCK bliżej głównego wejścia do centrum handlowego. Wciąż trwa bardzo zaawansowana budowa podziemnego tunelu pod ulicą Stanisława Matyi, z którego będą korzystać piesi i rowerzyści. Niedługo mają być gotowe nowe przystanki tramwajowe przy ZCK na ulicy Matyi.

W Poznań City Center znajdzie się ponad 200 sklepów i 30 punktów gastronomicznych. Kierowcy będą mieć do dyspozycji parking na 1500 aut. Przed PKP i TriGranitem (wspólnie stawiali nowy dworzec PKP będący częścią ZCK) wciąż decyzja co do przyszłości starego budynku dworca.

Zobacz zdjęcia z obiektu na 100 dni przed otwarciem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro