Reklama
Reklama

Nowe strzeżone kąpielisko pod Poznaniem

fot. UM Mosina

W niedzielę, 14 lipca, w podpoznańskiej Mosinie zacznie działać nowe strzeżone kąpielisko. Nad bezpieczeństwem będzie tu czuwać codziennie dwóch ratowników.

Kąpielisko przygotowano na tzw. gliniankach na mosińskim Pożegowie. - Piaszczysta plaża z wydzielonym miejscem do kąpieli została przygotowana przez gminę - wyjaśnia Bogdan Lewicki z Urzędu Miejskiego w Mosinie. Nad bezpieczeństwo osób kąpiących się od niedzieli będzie tu czuwać dwóch ratowników. Kąpielisko będzie strzeżone przez siedem dni w tygodniu od 11.00 do 19.00 aż do końca sierpnia.

Przygotowanie kąpieliska nie było łatwe. - Na gliniankach konieczne okazało się przeprowadzenie audytu dna przeprowadzonego przez płetwonurków. Następnie poszerzono i przygotowano plażę, na którą nawieziono piasku, postawiono przebieralnię, wyrównano teren. Do dna zamocowano boje wyznaczające miejsce do pływania i brodzik dla dzieci - mówi Lewicki.

Nie zapomniano o osobach zmotoryzowanych, które chcą dojechać na plażę. Przygotowano tu parking. Dodatkowo w pobliżu plaży ustawiono kosze na śmieci i toalety typu toi-toi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.56 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro