Reklama
Reklama

Blogerzy oprowadzą po Poznaniu. W wirtualnym przewodniku

fot. Jovanka
fot. Jovanka

Z dnia na dzień rośnie popularność polskich blogerów. Poznań chce to wykorzystać zachęcając do odwiedzania miejsc w mieście, które niekoniecznie znajdują się na turystycznym szlaku. Dzięki wirtualnemu przewodnikowi przygotowanemu przez blogerów dowiemy się m.in. gdzie bawiły się poznańskie elity przed wojną.

Gdzie w Poznaniu można ciekawie i miło spędzić czas ze znajomymi? Gdzie uprawiać jogging, by zobaczyć coś więcej niż poznańską Maltę? Gdzie rozwija się poznański biznes? Między innymi na te pytania odpowiedzieć będą próbowali znani blogerzy.

Miasto chce promować swoje atrakcje właśnie dzięki nietypowemu przewodnikowi - stworzonemu przez blogerów. - Dziś środowiska opiniotwórcze to też środowiska wirtualne. Blogerzy patrzą na świat inaczej niż zwyczajni przewodnicy. A przecież każdemu, poza typowym przewodnikiem turystycznym, przyda się taki nietypowy. Nie mogę się doczekać tej wirtualnej lektury - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Kto będzie odkrywać tajemnice Poznania w przewodniku? Łukasz Kielban, autor bloga Czas Gentlemanów, pokaże gdzie przed wojną bawiły się poznańskie elity. Maciej Mazurek z bloga Zuch Próbuje Rysować zaprezentuje gdzie w stolicy Wielkopolski rozwijają się nowe biznesowe idee. Znajdzie się także coś dla miłośników joggingu - swoje trasy po Poznaniu ujawnią Zosia Wawrzyniak i Magdalena Ratajczak z bloga Kobiety Biegają.

To nie koniec. Przewodnik będzie tworzyć także znany polski bloger Kominek. Nie mieszka w Poznaniu, ale studiował w naszym mieście. Ponownie przyjedzie do stolicy Wielkopolski by zobaczyć gdzie obecnie bawią się młodzi ludzie. Zderzy to z sytuacją sprzed lat. Ostatnim blogerem biorącym udział w projekcie jest Andrzej Tucholski, twórca Jest Kultura. Opisze kulturalną stronę miasta.

Blogerzy nie tylko będą prezentować to, na czym znają się najlepiej, ale też wezmą udział w festiwalach odbywających się przez wakacje w Poznaniu - Malta Festival, Animator czy Transatlantyk. - Ten projekt to doskonała okazja, by pokazać, że w Poznaniu są miejsca, które może nie cieszą się olbrzymią popularnością, ale są unikatowe w skali kraju i warte odwiedzenia - tłumaczy Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Projekt "Poznańska turystyka 2.0" potrwa do końca wakacji. Elektroniczny przewodnik, który każdy będzie mógł bezpłatnie pobrać ze strony miasta, ma być gotowy w połowie września.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
12.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro