Reklama
Reklama

Kolejna zuchwała kradzież roweru: tym razem przy Malta Office Park

Kradzieże rowerów to w ostatnich miesiącach plaga Poznania. Przy Chwiałce POSiR zdecydował się na zamontowanie specjalnych klatek na rowery, bo złodzieje nie bali się tutaj nawet kamery monitoringu. Do kolejnej kradzieży doszło przed Malta Office Park.

W ostatnich miesiącach wielokrotnie informowaliśmy o kradzieżach rowerów z terenu Poznania. Wiele z nich zniknęło mimo to, że znajdowały się w zasięgu kamery monitoringu. Pojazdy znikały m.in. z Chwiałki, gdzie zdecydowano się na radykalne rozwiązanie - zamontowano tu specjalne klatki na rowery, które mają skutecznie uniemożliwiać kradzież jednośladów (piszemy o tym tutaj).

Tym razem dostaliśmy nagranie, na którym widać kradzież roweru sprzed biurowca Malta Office Park w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Do zdarzenia doszło 10 lipca około godziny 15.35. Na filmie widać młodego mężczyznę, który najpierw czeka, aż z pola widzenia zniknie przechodzień, a następnie "rusza do akcji". W mniej niż minutę "uwalnia" rower z zabezpieczeń i po prostu nim odjeżdża.

- Pragniemy podkreślić, że monitoring w naszym kompleksie biurowym działa bez zastrzeżeń. Na terenie obiektu zainstalowanych jest kilkadziesiąt kamer, które na bieżąco rejestrują obraz. Parking, na którym został pozostawiony widoczny na nagraniu rower, jest parkingiem niestrzeżonym - wyjaśnia Paweł Słupski z Echo Investments, przedstawiciel właściciela kompleksu biurowców. - Pracownicy ochrony nie są w stanie obserwować wszystkich kilkudziesięciu monitorów jednocześnie. Poza tym, kradzieże rowerów odbywają się błyskawicznie, a całe zajście trwa kilkadziesiąt sekund. Niestety kradzieże rowerów to prawdziwa plaga dotycząca całego Poznania, a nie tylko naszego obiektu biurowego. Sprawa została zgłoszona policji, która dysponuje zapisem z kamery. W trosce o rowerzystów odwiedzających Malta Office Park, wkrótce przy parkingach zamontujemy specjalne tabliczki z informacją o tym, że miejsca te są niestrzeżone i prośbą o dodatkowe zabezpieczenie pojazdu - dodaje.

Według właściciela wartość pojazdu przekraczała 2 tysiące złotych. Sprawę zgłoszono policjantom z komisariatu na Nowym Mieście. Jeśli rozpoznajesz mężczyznę z nagrania - skontaktuj się z funkcjonariuszami z Nowego Miasta (np. numer 997 lub 61 841-23-12, 61 657-23-12).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro