Synoradzka zdobyła brąz w Kazaniu

Polskie florecistki z Martyną Synoradzką (UP Poznań/AZS AWF) w składzie pokonały reprezentację Chin 45:40 i zdobyły brązowy medal XXVII Letniej Uniwersjady w Kazaniu.

Poznanianka w spotkaniu o brązowy medal pojawiła się na planszy przy prowadzeniu Polski z Chinami 36:30. Półtorej minuty przed końcem spotkania Martyna Synoradzka prowadziła 41:35, ale zaczęła mieć problemy z dłonią trzymającą broń. Pojedynek został na chwilę przerwany, a studentka Uniwersytetu Przyrodniczego otrzymała pomoc medyczną i wróciła do walki.

Chinka starała się wykorzystać kontuzję Polki, aby wyjść na prowadzenie. Jednak poznanianka skutecznie odpierała ataki i nasza studencka reprezentacja ostatecznie wygrała 45:40. Florecistki zdobyły 273. medal w historii występów Polaków w studenckich igrzyskach.

Skład reprezentacji Polski: Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska (obie AWFiS Gdańsk/AZS AWFiS), Monika Paliszewska (Uniwersytet Gdański/AZS AWFiS) i Martyna Synoradzka (UP Po­znań/AZS AWF). Medal w Kazaniu to największy sukces w karierze poznanianki, która ma już na koncie m.in. złoty medal mistrzostw Polski we florecie, wyjazd na IO Londyn 2012 czy 4. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy 2012.