Reklama

INEA i Lech uruchomią kanał sportowy

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Już jesienią wszyscy abonenci pakietów standardowych telewizji cyfrowej INEA będą mogli oglądać nowy kanał sportowy Lech TV.

- Lech TV, podobnie jak wszystkie telewizje klubowe na świecie, będzie promował klub i jego wartości. Będzie to format wzorowany na podobnych klubowych kanałach telewizyjnych w Europie Zachodniej. Cieszymy się, że możemy zaoferować taką możliwość Lechowi, jako pierwszemu klubowi w Polsce - mówi Dyrektor Generalny INEA, Tomasz Zmyślny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Kanał wystartuje w ciągu najbliższych trzech miesięcy i będzie miał charakter "informacyjno-lifestylowy". W jego codziennej ramówce znajdzie się serwis informacyjny na temat Lecha i unikatowe materiały prezentujące klub i zawodników od kuchni. Telewizyjny kanał Lech TV będzie nadawał przynajmniej 1-2 h nowych materiałów każdego dnia.

- Celem tego projektu jest poszerzenie oferty dla kibiców Lecha. Cieszy nas, że zyskają dostęp do wyjątkowych treści, które pozwolą przybliżyć klub i jego zawodników szerokiej publiczności. Dostęp do Lech TV Online w Internecie pozostanie niezmieniony - mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

Wiadomo już, że program będą mogli oglądać wszyscy abonenci pakietów standardowych telewizji cyfrowej INEA, czyli w tej chwili ok. 100 tys. mieszkańców Wielkopolski. Programy Lech TV będą cały czas dostępne w Internecie, w co najmniej takim samym zakresie jak obecnie. Dokładna data startu Lech TV w telewizji INEA nie jest jeszcze znana, ale nastąpi to jesienią 2013 roku.

Uruchomienie kanału telewizyjnego Lech TV to kolejny etap zwiększenia zaangażowania INEI w klub Lech Poznań. Przypomnijmy, że w połowie czerwca 2013 roku firma INEA wykupiła prawa do nazwy Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej. Nie ujawniono wtedy kwoty transakcji. Ponadto w czwartek INEA została sponsorem premium Lecha Poznań, a obie umowy podpisano na okres 5 lat.

INEA jest największym w Wielkopolsce, alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym. W oparciu o sieci NGN (New Generation Network), świadczy zaawansowane usługi telekomunikacyjne i dostarcza je zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W jej zasięgu jest ponad 360 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, a z usług korzysta 170 tys. z nich. Inea oferuje usługi telewizji cyfrowej, dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej oraz usługi mobilne. Jest najbardziej cyfrową siecią kablową w Polsce - ponad 80 proc. abonentów telewizyjnych korzysta z usługi telewizji cyfrowej. W ramach działań społecznie odpowiedzialnych INEA przeszkoliła już blisko 1000 osób w wieku 50+ z podstaw obsługi komputera i Internetu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro