Reklama
Reklama

Załamanie pogody: intensywnie popada deszcz

fot. Anna Księżopolska
fot. Anna Księżopolska

Czwartek jest pierwszym chłodniejszym dniem po upałach, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie. Nad Poznaniem widać ciemne chmury, ale gwałtowne burze nam nie grożą. Może za to chwilami intensywniej popadać deszcz.

Około 18 stopni - tyle w czwartek zobaczymy na termometrach w najcieplejszym momencie dnia. Będzie też padać deszcz. - Nad miastem widać ciemne chmury, nie przewidujemy jednak gwałtownych burz - mówi Piotr Szewczak, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu. - Podczas intensywniejszych opadów deszczu może zagrzmieć, ale nie będzie to nic poważnego - dodaje.

W piątek pod względem pogodowym nie będzie lepiej. - Na termometrach podobnie jak dziś, a więc maksymalnie około 18 stopni Celsjusza. Również może popadać. Najsilniejsze opady deszczu przewidujemy na wschodzie Wielkopolski w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę. Sytuacja poprawi się chwilowo w niedzielę, wówczas temperatura wzrośnie do 25 stopni. Wciąż jednak będzie pochmurno - tłumaczy.

W poniedziałek ponownie zrobi się zimniej - będzie 20 stopni. - Od wtorku ma się robić cieplej. W środę i czwartek prognozujemy około 27 stopni Celsjusza - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro