Reklama
Reklama

Poznańska Karta Turystyczna ma przyciągnąć turystów

Poznańska Karta Turystyczna istnieje od... 10 lat, ale niewiele osób o niej wie. Stąd pomysł miasta na jej wypromowanie. Urzędnicy wierzą, że dzięki zniżkom i promocjom do Poznania przyjedzie więcej turystów.

Centrum Informacji Turystycznej jest jednym z pierwszych miejsc, do którego kierują się turyści przyjeżdżający do naszego miasta. Każdego dnia spotkać tu można tysiące ludzi z najróżniejszych stron świata. Wypytują głównie o najważniejsze atrakcje. Pytanie o kartę turystyczną, która to ułatwia nie pada wcale lub bardzo rzadko.

Poznańska Karta Turystyczna działa od 10 lat. Dopiero kilka dni temu wprowadzono jej nową, ulepszoną wersję. Miasto chce ją promować, by zachęcić jeszcze większą liczbę turystów do przyjazdu do stolicy Wielkopolski. - Tak właściwie to poznaniak nie wie o tym, że taka karta istnieje - mówi Barbara Surma z rady Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - Nie zaproponuje nikomu karty, bo nawet do głowy mu nie przyjdzie, że taka karta jest - dodaje.

Karta Turystyczna to spore ułatwienie dla osób zwiedzających Poznań. Dzięki niej możemy korzystać z 74 atrakcji, a także bezpłatnie podróżować komunikacją miejską i dostać 50-procentową zniżkę w hotelu czy restauracji.

- Poznańska karta pod względem atrakcji należy do tych lepszych. Ma bardzo duży pakiet ciekawych atrakcji - mówi Tomasz Kayser, zastępca prezydenta Poznania. Od początku roku z atrakcji dzięki karcie skorzystało 330 turystów. Dziennie, korzystając tylko z części dostępnych lokali objętych kartą, można zaoszczędzić nawet ponad 85 złotych.

Firmy, które są objęte kartą zapewniają, że nie jest to dla nich strata. - Karta nam się opłaca, ponieważ są to goście, którzy przyjeżdżają do nas dodatkowo - mówi Marek Kaszewski, dyrektor Hotelu Mercure. - Nie jest to system upustów i zniżek, a bardziej informujący o tym z czego mogą skorzystać - dodaje.

Kartę można kupić m.in. w Centrum Informacji Miejskiej oraz w wybranych hotelach. Kosztuje od 20 do 59 złotych - w zależności od wersji ulgowej lub normalnej. Karta obowiązuje maksymalnie przez trzy dni. Obecnie wydrukowano ich 2000. Jeśli się skończą - drukowane będą kolejne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro