Reklama
Reklama

Poznań: potrącenie człowieka przez pociąg? Ofiary nie znaleziono

Około godziny 8.20 na trasie pomiędzy stacjami Poznań Wschód i Poznań Główny miało dojść do potrącenia człowieka przez pociąg relacji Warszawa - Frankfurt. Służby były na miejscu i szukały poszkodowanego. Ostatecznie go nie znaleziono.

- Poznań Główny - Poznań Wschodni km 300.100 potrącenie osoby postronnej. Tor numer 1 zamknięty - napisał do nas czytelnik.

Łukasz Więcek z Polskich Linii Kolejowych potwierdza, że około 8.20 nadzór otrzymał sygnał od maszynisty o potrąceniu człowieka. - Maszynista pociągu relacji Warszawa - Frankfurt zgłosił, że pomiędzy stacjami Poznań Główny i Poznań Wschodni doszło do potrącenia postronnej osoby. Miała przechodzić przez tory w miejscu do tego niewyznaczonym - tłumaczy.

Na miejscu są służby. - Obecnie trwają poszukiwania poszkodowanej osoby. Po przyjeździe policji i pogotowia na miejsce okazało się, że przy pociągu nie ma nikogo rannego. Opcji jest kilka. Możliwe, że było to na tyle lekkie potrącenie, że poszkodowany oddalił się z miejsca zdarzenia. Inna możliwość to szok po potrąceniu i stąd oddalenie się z torów - dodaje. - Równie dobrze mogło to być przywidzenie maszynisty. Trzeba to dokładnie sprawdzić.

Pasażerowie z pociągu, który brał udział w zdarzeniu zostali zabrani przez inny skład jadący w kierunku Zielonej Góry. - Jeden z torów jest w tej chwili zamknięty. Nie ma większych utrudnień dla pasażerów. Pociągi poruszają się drugim torem - kończy.

AKTUALIZACJA

- Służbom nie udało się znaleźć osoby, która mogła zostać potrącona przez pociąg - mówi Więcek. - Tym samym zmieniono kategorię zdarzenia na podejrzenie potrącenia osoby postronnej - dodaje. Akcja zakończyła się około 10.20. Od tej pory ruch pociągów odbywa się normalnie - po dwóch torach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro