Reklama

Zabójstwo na Półwiejskiej: organizują marsz dla Bartka

W sobotę, 13 lipca, ulicą Półwiejską przejdzie Marsz dla Bartka - 26-letniego poznaniaka, który został zabity w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu Starego Browaru. Mężczyzna we wrześniu miał zostać ojcem. - Wesprzyjmy najbliższych Bartka i uczcijmy jego pamięć - apelują organizatorzy.

23-letni mieszkaniec Kołobrzegu, student prawa na jednej z poznańskich prywatnych uczelni, w poniedziałek usłyszał zarzut zabójstwa 26-letniego poznaniaka. Przebywa obecnie w areszcie - zdecydował o tym sąd motywując to możliwością mataczenia przez oskarżonego.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Do zdarzenia doszło około godziny 2.00 nad ranem w niedzielę na ulicy Półwiejskiej. Mieszkaniec Kołobrzegu zaatakował poznaniaka pękniętą szklaną butelką, uderzył go w szyję. Mimo reanimacji 26-latek zmarł.

Zabójstwo wywołało szeroką dyskusję na temat bezpieczeństwa w centrum Poznania w godzinach nocnych. Teraz marsz ku pamięci Bartka organizują jego znajomi. Odbędzie się w sobotę w południe na ulicy Półwiejskiej.

- Pokażmy, że potrafimy razem przeciwstawić się głupocie i bezmyślnej agresji, która prowadzi do nieodwracalnych tragedii. Pokażmy, że nie ma przyzwolenia na krzywdzenie niewinnych ludzi, takich jak my, na ulicach Poznania - apelują organizatorzy marszu.

- W nocy z 6-go na 7-go lipca, w samym centrum Poznania, na ulicy Półwiejskiej, zamordowano Bartka. Bez żadnego powodu. Bez żadnych zaczepek. Z przerażającej głupoty. Z zimną krwią. Bartek miał 26 lat i we wrześniu miał zostać ojcem - dodają. - To tragiczne wydarzenie pokazuje, że każdy z nas może stać się ofiarą bezmyślności, agresji i przemocy. Bartek wracał z kolegą z miasta. Wyszli po prostu coś zjeść. Nic nie złagodzi bólu i cierpienia jego rodziny i bliskich, spowodowanych stratą bliskiej osoby. Ale to nie znaczy, że jesteśmy bezsilni! Dołączcie do Marszu dla Bartka. Niech będzie nas jak najwięcej. Wesprzyjmy najbliższych Bartka i uczcijmy jego pamięć.

Szczegóły TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro