Zobacz hat-tricka Teodorczyka w meczu z FC Nordsjaelland

Lech Poznań w ostatnim sparingu przed kwalifikacjami do Ligi Europejskiej rozgromił FC Nordsjaelland 4:1. Aż trzy bramki zdobył w tym meczu Łukasz Teodorczyk.

Zdziesiątkowany kontuzjami Lech Poznań podejmował we wtorek we Wronkach wicemistrza Danii zespół FC Nordsjaelland, który ostatnio występował w Lidze Mistrzów. Spotkanie rozgrywane było przy wysokiej temperaturze i palącym słońcu, ale podopieczni Mariusza Rumaka prezentowali się dobrze. Już po pierwszej akcji Lech mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał głową Vojo Ubiparipa po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa minął bramkę gości.

Pierwsza bramka padła w 17. minucie spotkania, a pojedynek sam na sam z bramkarzem gości wygrał Łukasz Teodorczyk. Chwilę później było już 2:0, gdyż Lovrencsicsa przedarł się ze skrzydła w pole karne i idealnie wyłożył piłkę Teodorczykowi, który z bliska zdobył bramkę. Jeszcze przed przerwą Teodorczyk mógł zaliczyć hat-tricka, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do poznaniaków, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw gola strzałem głową zdobył Teodorczyk, a wynik spotkania ustalił w 85. minucie Dariusz Formella. Honorowego gola dla Duńczyków strzelił Martin Vingaard.

- Cieszę się, że udało mi się strzelić trzy bramki podobnie jak z naszego zasłużonego zwycięstwa. Nie przejmowałem się minutami bez bramek. Na każdym treningu starałem się robić swoje i liczyłem, że w końcu musi nadejść przełamanie strzeleckie - mówił po spotkaniu Łukasz Teodorczyk z Lecha Poznań.

Lech Poznań - FC Nordsjaelland 4:1 (2:0)
Łukasz Teodorczyk (17., 29. i 71. minuta), Dariusz Formella (85. minuta) - Martin Vingaard (58. minuta)

Lech: Jasmin Burić - Mateusz Możdżeń (79. Franciszek Siwek), Manuel Arboleda (79. Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz (79. Wiktor Witt) - Łukasz Trałka (63. Kamil Drygas), Szymon Drewniak - Gergo Lovrencsics (79. Dominik Chromiński), Kasper Hamalainen (73. Dawid Kownacki), Vojo Ubiparip - Łukasz Teodorczyk (73. Dariusz Formella)

Nordsjaelland: Martin Hansen (46. David Jensen) - Mark Gundelach, Andreas Maxso (46. Pascal Gregor), Ivan Runje (79. Nicolai Johannesen), Mario Ticinović (46. Francisco Calvo) - Lasse Petry (83. Joao Pereira), Nicolai Stokholm (46. Conor O"Brien) - Bassel Jradi (64. Mikkel Jensen), Kamal Issah, Martin Vingaard (64. Hakan Redzep) - Emiliano Marcondes (58. Oliver Thychosen)