Reklama
Reklama

Warta Poznań walczy o 1,5 mln zł z Budżetu Obywatelskiego

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Warta Poznań będzie walczyć o 1,5 mln zł z Budżetu Obywatelskiego, aby poprawić infrastrukturę boisk treningowych i kameralnego stadionu przy Drodze Dębińskiej oraz promować sport wśród młodzieży. Odpowiedni wniosek został już złożony w magistracie.

Projekt przygotowany przez Izabellę Łukomską-Pyżalską i Marka Łbika ma na celu poprawę infrastruktury przy Drodze Dębińskiej i promowanie sportu wśród młodzieży. - Naszym głównym celem jest stworzenie jeszcze lepszej bazy treningowej dla grup młodzieżowych. Jednym z elementów jest stworzenie boiska, na którym będzie można trenować przez cały rok. Pozostałe prace modernizacyjne to m.in. montaż oświetlenia murawy i zadaszenie jednej z trybun - powiedział portalowi epoznan.pl rzecznik prasowy klubu, Hubert Niedzielski.

Złożony przez Wartę Poznań wniosek w Urzędzie Miasta Poznania opiewa na 1,5 mln zł. Prace remontowo-budowlane zostały wycenione na 1,3 mln zł, a niski koszt jest możliwy dzięki montażowi oświetlenia murawy otrzymanego od POSiR. Pozostałe 200 tys. zł zostanie przeznaczone na wsparcie rozwoju młodych zawodników szlifujących swoje umiejętności w szkółce piłkarskiej i promocję sportu wśród młodzieży.

Przypomnijmy, że upłynął termin składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Do Urzędu Miasta Poznania wpłynęło ponad 200 wniosków. Teraz urzędnicy i specjaliści wybiorą te projekty, które ich zdaniem są najlepsze. Następnie zostaną one poddane pod głosowanie poznaniaków. Te z największą liczbą głosów zostaną zrealizowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
24.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro