Reklama

MPK: kończą remont na Górnej Wildzie, zaczynają na Starołęce

Wykolejony tramwaj na rondzie Starołęka | fot. Elżbieta Skowron - archiwum
Wykolejony tramwaj na rondzie Starołęka | fot. Elżbieta Skowron - archiwum

Do nocy mają potrwać prace związane z wymianą torowiska na ulicy Górna Wilda. We wtorek rano na stałą trasę wrócą tu bimby. Dla odmiany z utrudnieniami będą musieli się liczyć mieszkańcy Starołęki. We wtorek rozpocznie się bowiem remont torowiska na rondzie Starołęka.

- Dziś kończymy roboty na Górnej Wildzie, a od jutra zaczynamy prace remontowe na Starołęce - wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. - Wymieniać będziemy tam zwrotnice w obrębie ronda od strony ulicy Starołęckiej oraz łuk z ulicy Starołęckiej w kierunku ronda Żegrze - dodaje.

Torowisko na rondzie Starołęka jest bardzo zużyte z powodu dużego natężenia ruchu tramwajów w tym miejscu. - W ciągu godziny przez rondo Starołęka do zajezdni Forteczna, przejeżdża 66 pociągów. To znaczy, że tramwaj jeździ tam co minutę - mówi Gajdzińska.

Na czas remontu MPK straci dostęp do zajezdni przy ulicy Fortecznej, w której normalnie stacjonuje blisko 50 składów. Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami. Zmienione zostaną trasy pięciu linii tramwajowych - 4, 5, 12, 15 i 17:

Linia nr 4
POŁABSKA - ... - Jana Pawła II - Zamenhofa - RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Jana Pawła II - ... - POŁABSKA

Linia nr 5

PIĄTKOWSKA - ... - Kórnicka - Trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - RONDO STAROŁĘKA - Zamenhofa - Jana Pawła II - Kórnicka - ... - PIĄTKOWSKA

Linia nr 12

OS.SOBIESKIEGO - ... Kórnicka - Jana Pawła II - Zamenhofa - RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Kórnicka - ... - OS.SOBIESKIEGO

Linia nr 15

OS.SOBIESKIEGO - ... - Krzywoustego - Zamenhofa - Hetmańska - TRAUGUTTA

Linia nr 17

OGRODY - ... - Jana Pawła II - Kórnicka - Trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - RONDO STAROŁĘKA - Zamenhofa - Jana Pawła II - Wyszyńskiego - ... - OGRODY.

Dodatkowo pomiędzy pętlą Starołęka a rondem kursować będzie linia tramwajowa nr 23:

Linia nr 23

RONDO STAROŁĘKA - Starołęcka - STAROŁĘKA

Tramwaje na linii nr 23 w dni robocze będą kursować co 7/8 minut do godziny 19.00. Co 10 minut pojadą po 19.00 w dni robocze, a także po 10.00 w soboty i niedziele. W niedziele przed 10.00 bimby będą się poruszać z częstotliwością co 15 minut. Tramwaje w obu kierunkach będą jeździć po torze właściwym dla kierunku jazdy. Zmiana kierunku będzie wykonywana przez wycofanie tramwaju przez pętlę tramwajową Stomil bez udziału pasażerów. Na okres remontu z użytkowania wyłączony zostanie przystanek tramwajowy na pętli Stomil.

- Prace na Starołęce nie wprowadzają zmian w komunikacji samochodowej. Za wszystkie uciążliwości serdecznie przepraszamy. Przewidujemy, że prace uda się zakończyć do 18 lipca - kończy Gajdzińska.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro