Reklama
Reklama

Poznańskie kąpieliska - jest czysto i bezpiecznie!

Poznańskie jeziora i kąpieliska są przygotowane na przyjęcie wypoczywających poznaniaków. Sanepid regularnie bada przydatność wody do kąpieli, a bezpieczeństwa wypoczywających strzegą ratownicy.

Woda w Malcie, Strzeszynku i Rusałce jest czysta i można się w niej kąpać. Woda została pobrana do badań laboratoryjnych i 3 lipca otrzymaliśmy wyniki, ze woda jest przydatna do kąpieli - mówi Cyryla Staszewska, rzeczniczka Sanepidu. Dopóki dopisuje pogoda można z nich bezpiecznie korzystać - dodaje.

A pogoda dopisze. Przed nami piękna i słoneczna pogoda. Do czwartku na pewno nie będzie padać temperatury będą oscylować wokół 27-28 stopni Celsjusza w najcieplejszych momentach dnia. Z kolei od czwartku nieznacznie się ochłodzi, ale również będzie ciepło do 24 stopni Celsjusza możliwe burze - mówi Szymon Kozłowski, prezenter pogody WTK.

A jakie atrakcje oferują poznańskie kąpieliska? Malta oferuje poznaniakom strzeżoną plażę, punkty gastronomiczne i wypożyczalnie rowerów. Kąpielisko badane jest na bieżąco. Zabezpieczone jest przez ratowników i służby medyczne, nic tylko odpoczywać i się relaksować - mówi Jarosław Forycki, POSiR Malta.

Dla zmęczonych plażowaniem Malta Ski uruchomiła Kino Letnie pod chmurką. W lipcu i w sierpniu w piątki i w soboty będzie regularnie Kino Letnie, za darmo - na parkingu, obok stoku narciarskiego - mówi Ewa Lewandowska, Malta Ski.

Nad Strzeszynkiem i Rusałką również możemy wypoczywać. Plaże strzeżone są przez ratowników.

Sanepid zapowiada również regularne kontrole punktów gastronomicznych. W miejscowościach wypoczynkowych, na trasach turystycznych, tam gdzie sprzedaje się i produkuje się żywność tam przeprowadzana są takie kontrole, szczególnie w okresie wakacyjnym - dodaje Staszewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro