Reklama
Reklama

Poznański Budżet Obywatelski 2014: zgłoszenia do niedzieli!

Tylko do 7 lipca można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 10 mln złotych. Do tej pory zgłoszonych zostało 120 projektów.

Przypominamy po raz pierwszy w zeszłym roku poznaniacy mieli okazję zdecydować, na co przeznaczone będzie 10 milionów złotych z budżetu miasta. W sumie pojawiło się ponad 300 projektów. Na projekty (wyselekcjonowane przez urzędników) głosowali mieszkańcy Poznania. W sumie oddano ponad 20 tysięcy głosów. Najwięcej na rozbudowę Hospicjum Palium na os. Rusa (budowa trwa). 2,5 mln złotych przeznaczono na budowę ośrodka krótkiego pobytu dla osób niepełnosprawnych (budowa trwa). Do końca roku powstanie kolejny fragment ciągu pieszo-rowerowego Wartostrada (blisko 2 mln zł), jesienią wybudowana będzie droga rowerowa na Strzeszynie, a w sierpniu na Malcie pojawi się rodzinny plac zabaw.

Propozycje do budżetu obywatelskiego można zgłaszać do 7 lipca 2013 roku. Projekt może zgłosić każda osoba fizyczna i/lub prawna, instytucja publiczna, organizacja pozarządowa mieszkająca lub działająca na terenie miasta Poznania. Pomysły mieszkańców będą weryfikowane przez urzędników. We wrześniu ogłoszona zostanie lista pomysłów, na które od 18 do 29 września głosować będą mieszkańcy Wypełnione formularze można składać w sekretariacie Biura Prezydenta Urzędu Miasta, punktach informacyjnych lub przesłać w wersji elektronicznej na adres: [email protected]

Do piątku, wieczora do Urzędu Miasta Poznania wpłynęło ponad120 projektów na Poznański Budżet Obywatelski 2014. Wśród projektów są między innymi: muzeum tenisa, stadion piłkarsko-żużlowy, akcja społeczna przeciw czerniakowi, tory łucznicze, ogród meteorologiczny, międzynarodowy dzień deskorolki, dziecięce radio, renowacja lwiarni i ptaszarni w Starym Zoo - informuje Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

Formularz można pobrać tutaj.

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro