Reklama
Reklama

Rondo Starołęka: z tramwaju wyciekł olej, godzinne utrudnienia

O godzinie 9.30 na rondzie Starołęka pojawiły się problemy z tramwajem linii nr 6 (TATRA) jadącym od strony Górnego Tarasu Rataj. Z pojazdu wyciekł olej. Ruch tramwajowy pomiędzy os. Lecha a rondem Starołęka był wstrzymany przez około godzinę. Uruchomiono autobusy za tramwaj. Ruch tramwajowy już wznowiono.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.30 na rondzie Starołęka. Z tramwaju linii nr 6 jadącego od strony Górnego Tarasu Rataj, a więc od ronda Żegrze, wyciekł olej. - Problem polega na tym, że bez oleju nie działa wiele układów i nie możemy nawet zepchnąć tramwaju tak, by nie blokował ruchu - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Na miejsce dowieziono już olej. - Trzeba go wlać do pojazdu i wtedy próbować udrożnić ruch. Cały czas działamy - dodaje.

Obecnie tramwaje jadące od strony Trasy Kórnickiej kierowane są na Franowo, nie skręcają więc na GTR. Pomiędzy ulicą Piaśnicką i rondem Starołęka kursują autobusy komunikacji zastępczej. Ruch od Starołęki w kierunku Górnego Tarasu Rataj odbywa się normalnie.

AKTUALIZACJA

Ruch wznowiono około 10.35.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro