Reklama

Poznań Business Run: po raz pierwszy w Poznaniu

fot. www.poznan.pl
fot. www.poznan.pl

Poznań Business Run wyruszy 15 wrześnie z Placu Wolności. Bieg biznesowy ma na celu wspomagać Fundację "Poza Horyzonty" Janka Meli. Zapisy trwają.

W Poznaniu bieg Poznań Business Run odbędzie się po raz pierwszy, dochód z opłat startowych przekazany zostanie na protezę nogi dla Tomasza Nowickiego.

Tomasz Nowicki jest podopiecznym Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty". Mieszka w Swarzędzu. Ma 38 lat i dwójkę małych dzieci. W wyniku wypadku samochodowego stracił nogę. Poprzednia proteza służyła mu przez wiele lat, ale teraz potrzebuje nowej, by móc normalnie funkcjonować i zarabiać na utrzymanie rodziny.

Do biegu w formie sztafety każda firma może zgłosić nawet po kilka 5-osobowych drużyn. Start i meta Poznań Business Run znajdują się na palcu Wolności w Poznaniu, a jego trasa wiedzie głównymi ulicami miasta. Każdy uczestnik pięcioosobowego zespołu ma za zadanie przebiec dystans o długości 3,8 km. W czasie trwania imprezy plac Wolności zostanie zamieniony w miejsce rodzinnego pikniku dla kibiców, rodzin i współpracowników biegaczy - informuje Urząd Miasta.

Zapisy ruszyły 6 czerwca. Maksymalnie w biegu może wystartować 300 pięcioosobowych drużyn, czyli 1500 zawodników. Opłata startowa wynosi: 50 zł netto od osoby + 23% VAT (czyli 61,50 zł brutto). Wszystkie Środki zebrane od uczestników będą przekazane na pomoc Tomaszowi. Rejestrować można się tutaj.

Do tej pory zarejestrowało się 310 zawodników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro