Reklama
Reklama

Poznań City Center: montują ostatnie ruchome schody

fot. TriGranit
fot. TriGranit

Na przełomie października i listopada ma zostać otwarte centrum handlowe Poznań City Center w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Wykonawca prowadzi intensywne prace wewnątrz obiektu (m.in. montowane są ostatnie ruchome schody), a także przy nim. Do wykopania został ostatni odcinek przejścia podziemnego pod ulicą Matyi.

Trwają prace związane z budową dróg dojazdowych do PCC i dworca autobusowego, a także nowego przystanku tramwajowego na ulicy Matyi. - Wylewamy właśnie asfalt na nowej, przedłużonej w głąb Wolnych Torów ulicy Składowej - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Na ukończeniu jest budowa ronda, ruszyła budowa drogi wewnętrznej wzdłuż budynku Poznań City Center, w kierunku rampy, którą będzie się wjeżdżało na trzykondygnacyjny parking - dodaje. Na przyszły tydzień zaplanowano rozpoczęcie ostatnich prac przy wykopie podziemnego tunelu. - Do przekopania został ostatni fragment, około 25 metrów, bezpośrednio pod ulicą Matyi. Trwa budowa peronów nowego przystanku tramwajowego i drugiej nitki torów.

Zaawansowane prace prowadzone są także we wnętrzach ZCK. - W galerii handlowej kładziona jest posadzka. Trwa montaż podwieszanych sufitów, montowane są ostatnie pary schodów ruchomych. Na dachu kończone jest szklenie świetlików i montaż urządzeń wentylacyjnych - wymienia.

Do obiektu już wprowadziło się kilku najemców. Lokale odebrali m.in. Saturn, Royal Collection i Toys"R"Us. - Lada dzień swoje lokale odbierać będą Piotr i Paweł, Mc Donald"s, Rossmann. W lipcu i sierpniu kolejne lokale trafią do najemców zgodnie z harmonogramem - zapewnia Terlecki.

A to nie koniec. Roboty wykończeniowe trwają na nowym dworcu autobusowym. - Praktycznie wszystkie stanowiska dla 19 autobusów są już wykonane z kostki betonowej i granitowej, strop nad PKS-em został ocieplony, prace montażowe i wykończeniowe prowadzone są w pomieszczeniach biurowych i kasach dworca autobusowego.

Zmienia się także konstrukcja parkingu wielopoziomowego. Jest uszczelniana, a dodatkowo zyskuje elewację. Terlecki uchyla rąbka tajemnicy na temat atrakcji przygotowanych na wielkie otwarcie Poznań City Center. - Ozdobą strefy relaksu z restauracjami i kawiarniami będzie supernowoczesna fontanna wykorzystująca urządzenia i technologie, jakich nie ma żadne centrum handlowe w Polsce - kończy.

Otwarcie PCC planowane jest na przełom października i listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro