Reklama
Reklama

Jeździsz PKS-em z Poznania? Jest nowy przystanek na Ratajach

fot. archiwum
fot. archiwum

Dobra informacja dla pasażerów poznańskiego PKS-u, którzy poruszają się na trasach m.in. do Kórnika, Książa, Śremu, Gostynia czy Kalisza. Uruchomiono nowy przystanek autobusowy na trasie - pojazdy PKS od 1 lipca zatrzymują się także na Dworcu Rataje.

Choć obecnie mamy okres wakacyjny, a co za tym idzie ruch w autobusach dowożących pasażerów do Poznania z okolicznych miejscowości się zmniejszył, od 1 lipca poznański PKS wprowadził spore udogodnienie dla swoich klientów pracujących lub uczących się na Ratajach.

- Od 1 lipca wszystkie autobusy wyjeżdżające z dworca autobusowego PKS w Poznaniu udające się w kierunku Kórnika, Książa, Śremu, Dolska, Gostynia, Kalisza, Krotoszyna i Pyzdr wjeżdżają na przystanek autobusowy MPK na dworcu autobusowym Dworzec Rataje przy rondzie Rataje - tłumaczy Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań.

Dorota Duda-Mosielska z PKS precyzuje, że przystanek znajduje się nie pod wiatami, pod którymi zatrzymują się autobusy MPK, a obok nich. - Przygotowane jest specjalne miejsce obok wiat. Znajduje się tam tabliczka z godzinami odjazdu autobusów - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro