Reklama
Reklama

Polki znów przegrały z Azerbejdżanem

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie kobiet z poznaniankami w składzie przegrała na stadionie AWF z reprezentacją Azerbejdżanu 2:3.

Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy tzw. drugiej dywizji rozegrały na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi rozegrały trzecie spotkanie towarzyskie z reprezentacją Azerbejdżanu. Tym razem wyżej notowane rywali prowadziły po pierwszej połowie 2:0, a po zmianie stron inicjatywę przejęły Polki. Jednak rywalki tuż przed końcem spotkania zdobyły bramkę z krótkiego rogi i wygrały spotkanie.

- To były bardzo wartościowe sparingi, gdyż cały czas próbujemy grać coś nowego. Szukamy najlepszych ustawień zarówno taktycznych i przede wszystkim personalnych. W dzisiejszym meczu widać było trudy ostatnich spotkań, bo w ciągu zaledwie sześciu dni rozegraliśmy pięć meczów. Jeżeli uda nam się uniknąć prostych błędów, szczególnie przy wyprowadzaniu piłki, to możemy optymistycznie patrzeć na to, co będzie się działo we Francji - podsumował postawę reprezentacji Polski trener Krzysztof Rachwalski.

Przypomnijmy, że w reprezentacji Polski znajdują się trzy zawodniczki klubu AZS Politechnika Poznańska: Joanna Wittke, Marta Kucharska i Oriana Walasek. Polki przed zaplanowanymi na koniec lipca mistrzostwami we francuskim Cambrai rozegrają jeszcze dwa pojedynki kontrolne w Siemianowicach Śląskich z Austriaczkami.

Polska - Azerbejdżan 2:3 (0:2)
Bramki dla Polski:
Joanna Wieloch (45-kr. Róg i 62-kr. róg)

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro