Reklama
Reklama

Apel o ratowanie secesyjnych kamienic na Jeżycach

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Izabela Cywińska, wieloletnia dyrektorka Teatru Nowego, podczas uroczystej Sesji Rady Stołecznego Miasta Poznania odebrała tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Poznania i zwróciła uwagę prezydenta na istotny problem.

W poznańskim Ratuszu na Starym Rynku odbyła się w sobotę uroczysta Sesja Rady Stołecznego Miasta Poznania z udziałem włodarzy miasta, radnych, korpusu dyplomatycznego, wielkopolskich parlamentarzystów i zaproszonych gości. Podczas sesji tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania otrzymała Izabella Cywińska w uznaniu wybitnych osiągnięć i zasług dla miasta Poznania oraz kultury narodowej.

Wieloletnia dyrektorka Teatru Nowego nie ograniczyła się jednak do sztampowych podziękowań, wykorzystała te okazje by zwrócić uwagę prezydenta na istotny problem. - Drodzy Poznaniacy, Panie Prezydencie to powinno być miasto secesji. Jak teraz Państwo odbudowaliście 2-3 najpiękniejsze domy to widać, jak tamte nieodremontowane domy mogłyby być piękne. Jak one wyciągają do Pana ręce i proszą o pomoc. Naprawdę jest to cecha poznańskiej architektury, taki wyznacznik... Zgadza się Pan - mówiła Cywińska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro