Reklama
Reklama

Alstal Waterpolo Poznań z medalem MP

fot. Jakub Marciniak
fot. Jakub Marciniak

Piłkarze wodni Alstal Waterpolo Poznań wygrali w Termach Maltańskich dwumecz z GKPW 59 Gorzów i zostali brązowymi medalistami mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia.

- Tegoroczny sezon możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nasza forma rosła z rundy na rundę. Nie tylko wygraliśmy dwa mecze z aktualnym Mistrzem Polski Arkonią Szczecin, ale udało się nam nawiązać także bardzo wyrównaną walkę z najlepszą w tym sezonie drużyną - ŁSTW Uniwersytet Łódzki. W czerwcu wzmocniliśmy nasz skład o bramkarza z Białorusi i w następnym sezonie zamierzamy powalczyć o złoty medal, który jak najbardziej jest w naszym zasięgu - twierdzi prezes Stowarzyszenia KS Waterpolo Poznań i kapitan Alstal Waterpolo Poznań, Tomasz Różycki.

Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej dla Alstal Waterpolo Poznań odebrali: Paweł Domagała, Tomasz Cichy (bramkarze), Artur Wróbel, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Rafał Iwanowicz, Marcin Stachowiak, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Piotr Cichy oraz trenerzy Jacek Maciąg i kierownik zespołu Andrzej Wróbel.

Alstal Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 9:5 (5:0, 1:2, 0:1, 3:2)

Alstal Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 12:8 (2:0, 4:2, 2:2, 4:4)

Przypomnijmy, że od września KS Waterpolo Poznań rozpoczyna profesjonalnie szkolenie dzieci i młodzieży we współpracy ze Szkołą Pływania Termy Maltańskie & Fregata Swimming. Treningi kolejnego pokolenia poznańskich waterpolistów będą odbywały się w Poznaniu na basenie sportowym Term Maltańskich.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro