Reklama
Reklama

Alicia Keys w Poznaniu: koncert już w niedzielę

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Już w niedzielę na Stadionie Miejskim w Poznaniu wystąpi Alicia Keys. Cały czas trwają przygotowania.

Scena, jaka powstanie na Poznańskim Stadionie Miejskim będzie jak dotąd największą sceną w Wielkopolsce. Scena razem z telebimami, które zawisną po jej obu stronach będzie miała aż 35 metrów długości. Całość została pomyślana tak, by Alicia Keys, występująca na platformie o wysokości 180 cm, była widoczna dla każdego fana - informuje mówi Michał Czajka, rzecznik prasowy koncertu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przy montażu sceny, nagłośnienia, oświetlenia i innych systemach technicznych przez kilka dni pracuje ponad sto osób. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie godziny pracy, przy produkcji tego koncertu - wychodzi ponad 10 tysięcy godzin - mówi Chrissy Uerlings, szef produkcji koncertu.

Pierwszy raz na poznańskim stadionie wykorzystana zostanie konstrukcja dachowa stadionu, pod którą podwieszone zostaną zestawy głośników zapewniające doskonały odbiór muzyki w każdym miejscu na stadionie. Mamy główne nagłośnienie na dole - standardowe, rozchodzić się będzie po dolnych trybunach. Będzie też wyżej na wysokości budek, które będą na siebie nachodzić. Wszystko jest zsynchronizowane, stworzy jedną całość - dodaje Uerlings.

Jeżeli chodzi o wymagania gwiazdy nie są one specjalne. Są to prośby. Żeby nie podawać mięsa, bo jest wegetarianką. Alicia potrzebuje wodę z Fiji, którą normalnie pije się w Stanach Zjednoczonych - dodaje Czajka. Ponadto gwiazda zażyczyła sobie sporego zapasu gumowych żelków, z których sporządza sobie napój korzystnie wpływający na jej głos.

Z Alicią Keys ma przyjechać 60-osobowa ekipa, która już zapowiedziała dłuższy pobyt w Poznaniu. To będzie dla nich bardzo pracowity czas. Ale mam nadzieję, że znajdą chwilkę na zwiedzanie Poznania - mówi Maciej Czyż, prezes MyMusic Production.

Alicia Keys obecnie jeździ po świecie w ramach swojej trasy koncertowej promującej nowy album "Girl on Fire". Poznański koncert jest jednym z 27 zaplanowanych na terenie Starego Kontynentu. Wokalistka ma na swoim koncie 14 nagród Grammy. Najbardziej znane utwory Keys to "Fallin", "If I ain"t got you", "No One", czy "A Woman Worth" i nowe "Girl on Fire".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
65.08 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro