Reklama
Reklama

Brązowy medal dla poznaniaków

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Piłkarze wodni drużyny Alstal Waterpolo Poznań sobotnim dwumeczem z GKPW 59 Gorzów Wlkp. zakończą sezon, w którym zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Zawodnicy Alstal Waterpolo Poznań po raz drugi w 2-letniej historii drużyny sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Swoje sportowe trofeum odbiorą w Poznaniu w najbliższą sobotę, po ostatnim dwumeczu tegorocznego sezonu. Poznańscy waterpoliści w ostatniej rundzie rozgrywek ligowych zmierzą się na basenie Term Maltańskich z zespołem GKPW 59 Gorzów.

Na pierwszy mecz poznańscy waterpoliści zapraszają na godz. 12:30. Drugie spotkanie, połączone z uroczystym zakończeniem sezonu 2012/2013, rozpocznie się natomiast o godz. 18:30. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

- Bardzo się cieszymy, że w tym sezonie powtórzyliśmy sukces z ubiegłego roku. Drugi brązowy medal trafi wkrótce w nasze ręce i będzie ukoronowaniem kilkumiesięcznych wysiłków całego zespołu. Oczywiście nasz apetyt rośnie i w planach na przyszły rok mamy walkę o co najmniej drugie miejsce w ligowej tabeli. Jest to jak najbardziej realne zamierzenie, gdyż w ostatnich tygodniach udało się nam znacząco wzmocnić skład naszej drużyny. Pozyskaliśmy niezwykle utalentowanego waterpolistę - Mikchaila Yazerski’ego z Białorusi, który będzie naszym bramkarzem i drugim trenerem - mówi prezes Stowarzyszenia KS Waterpolo Poznań i kapitan Alstal Waterpolo Poznań, Tomasz Różycki.

Skład drużyny Alstal Waterpolo Poznań na spotkania ostatniej rundy Mistrzostw Polski Seniorów: Paweł Domagała, Tomasz Cichy (bramkarze), Artur Wróbel, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Rafał Iwanowicz, Marcin Stachowiak, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Piotr Cichy oraz trenerzy Jacek Maciąg i Mikchail Yazerski wraz z kierownikiem zespołu Andrzejem Wróblem.

Przypomnijmy, że od września KS Waterpolo Poznań rozpoczyna profesjonalnie szkolenie dzieci i młodzieży we współpracy ze Szkołą Pływania Termy Maltańskie & Fregata Swimming. Treningi kolejnego pokolenia poznańskich waterpolistów będą odbywały się w Poznaniu na basenie sportowym Term Maltańskich.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro