Reklama
Reklama

Zabezpieczono 2000 konopi indyjskich o wartości 1 mln zł

fot. Policja w Pile
fot. Policja w Pile

Policjanci z Piły kilka dni temu zlikwidowali profesjonalnie prowadzoną uprawę konopi indyjskich. Blisko 2000 sadzonek konopi indyjskich o wartości miliona złotych znajdowało się w nieczynnej gorzelni. Zatrzymanemu 54-latkowi grozi 8 lat więzienia.

Policjanci z Piły kolejny raz w tym roku z sukcesem walczą z narkobiznesem. - Tym razem funkcjonariusze ustalili, że w jednej z miejscowości gminy Tarnówka znajduje się profesjonalna uprawa konopi indyjskich - wyjaśnia Tomasz Wojciechowski z policji w Pile. - Z zebranych materiałów wynikało, że przestępczy proceder został zorganizowany na terenie nieczynnej gorzelni. W miniony wtorek w godzinach wieczornych kryminalni wkroczyli na teren podejrzanej posesji - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W budynku znajdował 54-letni mężczyzna, który trafił w ręce policji. Zabezpieczono blisko 2000 sadzonek konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości miliona złotych. - Mężczyzna bardzo dokładnie przygotował się do przestępczej działalności. W pomieszczeniach zorganizowana została profesjonalna uprawa składającą się z urządzeń nawilżających, systemu nawiewów oraz oświetlenia. Całość była sterowana przy pomocy specjalistycznych urządzeń elektronicznych. Dodatkowo okazało się, że znajdująca się tam aparatura była zasilana przy pomocy nielegalnego przyłącza elektrycznego - tłumaczy Wojciechowski.

54-latek trafił do aresztu. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku ze sprawą. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro