Reklama
Reklama

Polanka: kontener ogranicza widoczność. Wiesz kto go ustawił?

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Przy ulicy Katowickiej (tuż przy skrzyżowaniu i przejeździe przez torowisko tramwajowe) pojawił się spory kontener. Ogranicza widoczność kierowcom, przez co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji w tym miejscu. Straż miejska prosi o informacje na temat osoby, która ustawiła w tym miejscu nieopisany kontener.

Biały kontener, bez żadnych napisów, ustawiono na trawniku przy ulicy Katowickiej, tuż przy przejeździe przez torowisko tramwajowe. - Pozostawiony w sposób, jaki obrazują to zdjęcia, może spowodować niebezpieczeństwo i stanowi utrudnienie w ruchu drogowym (ogranicza widoczność kierowcom pojazdów), co stanowi wykroczenie z art. 91KW - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Artykuł 91 kodeksu wykroczeń mówi o tym, że zanieczyszczenie drogi publicznej, pozostawienie na niej pojazdu, innego przedmiotu lub zwierzęcia w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym wiąże się z karą grzywny do 1500 złotych albo naganą.

- Straż miejska prosi o pomoc w ustaleniu osoby lub firmy, która w tak bezmyślny sposób ustawiła pojemnik. Informacje można przesłać na adres [email protected] lub telefonicznie do dyżurnego Wydziału Wschód tel. 61 8785-031 - apeluje Piwecki. Równocześnie dodaje, że do właściciela działki już wysłano pismo z prośbą o usunięcie kontenera. Ma się to odbyć na koszt właściciela terenu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro