Reklama

Poznań Główny: nowy parking przecieka? "Nie jest ukończony"

fot. Bartosz
fot. Bartosz

Pasażerowie korzystający z peronu nr 2 poznańskiego dworca PKP ze zdziwieniem przyglądają się kałużom znajdującym się pod konstrukcją nowego parkingu wielopoziomowego. TriGranit uspokaja, że obiekt nie jest jeszcze uszczelniony.

- Ten peron ma chyba rok. To chyba jest jakiś żart, że woda kapie z sufitu na głowę przechodzących ludzi i to jeszcze w tak piękny, słoneczny poranek - napisał do nas Bartosz, czytelnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Chodzi o peron numer dwa, a konkretnie miejsce znajdujące się pod nowym parkingiem wielopoziomowym wybudowanym w ramach całego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - Oczywiście, że woda przecieka przez konstrukcję, bo nie jest ona jeszcze ukończona - uspokaja Przemysław Terlecki z TriGranit. - Owszem, konstrukcyjnie parking jest gotowy, ale w ogóle nie został jeszcze uszczelniony. Obecnie to betonowe elementy - dodaje.

Terlecki zapewnia, że do jesieni parking będzie gotowy i na pewno nie będzie przeciekać. - To nie jest błąd, awaria czy inna sprawa. Dopiero rozpoczynają się prace związane z uszczelnianiem konstrukcji parkingu. Równocześnie prowadzone są prace wykończeniowe w samej galerii handlowej. Jesienią wszystko będzie gotowe i nie będzie przeciekać - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro