Reklama
Reklama

Rozpoczął się proces czyścicieli kamienic

Rozpoczął się proces Piotra Ś. i dwóch innych mężczyzn oskarżonych o nękanie lokatorów kamienic. Prokurator wylicza: wycinali media, rozrzucali robaki, szykanowali. Niewiele słów padło dziś przed sądem - oskarżeni milczą. Lokatorzy liczą na sprawiedliwy wyrok.

W środę rozpoczął się proces tzw. czyścicieli kamienic. Adwokatowi Piotra Ś. nie udało się przekonać sądu, by sprawa wróciła do prokuratury. Natomiast Piotr Ś. twierdził, że nie rozumie zarzutów - Nie wiem, czego pan prokurator się najadał, ale mi trudno odnosić się do idiotycznych zarzutów - mówił oskarżony po rozprawie.

Zarzuty stalkingu czyli nękania lokatorów usłyszeli również Paweł. Ż i Adriann W. Oskarżeni mieli działać w pięciu kamienicach. Przy osławionej już ulicy Stolarskiej, Piaskowej, Długiej i w dwóch kamienicach przy Niegolewskich - To jest szereg różnych zachowań, polegających na odłączaniu mediów, podrzucaniu robaków do skrzynek pocztowych, nachodzenia, wywołania lęku - mówi Agnieszka Rybak-Starczak, reprezentująca lokatorów.

Dziś oskarżeni odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane przez sąd pytania. Piotr Ś. z zarzutami prokuratora się nie zgadza - Absolutne bzdury. Pan prokurator przyszedł chyba pomylił materiał dowodowy. Prowadzone były normalne roboty około budowlane - mówi Piotr Ś. Według pełnomocniczki lokatorów o żadnych pracach budowlanych nie ma mowy - Jest to niewiarygodne w świetle dokumentacji Powiatowego Nadzoru Inspektora Budowlanego, która jest miażdżąca - dodaje Rybak-Starczak.

Kolejna rozprawa z przesłuchaniem poszkodowanych ma się odbyć 24 lipca. Mimo, że adwokat oskarżonych zabiegał, by takiego terminu nie wyznaczać ze względu na wyjazdy wakacyjne. Za stalking grożą nawet trzy lata więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro