Reklama
Reklama

Spór o mszę świętą na koniec roku szkolnego

Informacja o mszy świętej z okazji zakończenia roku szkolnego znalazła się na stronie internetowej Zespołu Szkół numer 2. Oburzyło to polityka Ruchu Palikota, który stwierdził, że doszło do złamania konstytucji.

Informacja o mszy świętej pojawiła się w programie uroczystości kończącej rok szkolny, a to oburzyło Ruch Palikota - Szkoła Publiczna nie jest organem prasowym kościoła czy episkopatu. Równie dobrze pastafarianie mogliby prosić o informację, że o ósmej rano kończą rok w Pizza Hut - mówi Paweł Janus z Ruchu Polityka.

Według polityka taka informacja to presja wobec dzieci, by uczestniczyły we mszy. Zarzuty odpiera wicedyrektor szkoły - Absolutnie nie było to moim zamiarem bo udział w mszy świętej jest rzecz jasna dobrowolny i nieobowiązkowy. W dniu wczorajszym poprosiłam dyrektora, żeby umieścił na stronie taką informację, że udział jest dobrowolny - wyjaśnia Magdalena Płotalska, z-ca dyrektora szkoły. Ostatecznie władze szkoły podjęły decyzję o całkowitym usunięciu informacji, a to usatysfakcjonowało polityków Ruchu Palikota.

Problemu nie widzą rodzice dzieci, które uczą się w szkole przy ulicy Hangarowej - Nie jest to żadnym problemem. Są tu dzieci różnych wyznań i jakoś nikomu to nie przeszkadza - twierdzi jedna z matek. Sprawy nie skomentował dyrektor poznańskiego Wydziału Oświaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro