Reklama
Reklama

Zalane przejście na dworcu PKP: zapora i worki z piaskiem nie pomogły

fot. Marcin

"Tradycyjnie" podczas ulewy zalane zostało przejście podziemne przy dworcu PKP. To już kolejny raz w tym miesiącu. Mimo zapór i worków z piaskiem, które ustawiono, by ochronić schody ruchome prowadzące na Dworzec Zachodni, woda i tak do nich dotarła.

Wtorkowe ulewne opady deszczu doprowadziły do zalania przejścia podziemnego przy dworcu PKP. - W tej chwili trwa wypompowywanie wody z tunelu po stronie peronów 4-6. Znajduje się tutaj jeszcze około 10-centymetrowa warstwa wody. Po stronie peronów 1-3 trwa już czyszczenie tunelu. Ta część powinna zostać otwarta dla pasażerów około 18.00 - mówi Zbigniew Wolny z PKP PLK. - Taka sytuacja ma miejsce, gdy opady występują długo lub są krótkie, ale bardzo intensywne. Kolektor nie jest w stanie przyjmować całej wody - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Wolny zapewnia, że trwają działania, które mają zminimalizować skutki ulew w przejściu podziemnym. - Podejmujemy natychmiastowe działania. Na dworcu znajdować się będzie pompa, która w przypadku gwałtownej ulewy będzie natychmiast wypompowywać wodę z przejścia podziemnego. Dodatkowo już trwają działania, które mają na celu udrożnienie jednego z kolektorów - wyjaśnia.

Od strony Dworca Zachodniego w tunelu powstała zapora. Ułożono tu m.in. worki z piaskiem by "ochronić" mechanizm ruchomych schodów. Mimo to woda przedostała się przez przeszkodę. Nie tylko dotarła do schodów, ale też zalała szyb nowej windy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro