Reklama

Kolejny festiwal piwa w Wielkopolsce

fot. organizator
fot. organizator

Do niedawna jedyną piwną imprezą w Wielkopolsce był Festiwal Piwa organizowany przez Muzeum ze Szreniawy. Zmieni się to już wkrótce dzięki grupie pasjonatów, którzy w Annopolu koło Środy Wielkopolskiej organizują Festiwal Piw Rzemieślniczych. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w dniach 29 - 30 czerwca 2013 roku.

Organizatorem imprezy jest firma Browary Rzemieślnicze, ale istotne jest to, że stoją za nią piwowarzy domowi oraz ludzie zafascynowani dobrym piwem - Do tej pory to my podróżowaliśmy w poszukiwaniu małych, niszowych browarów i nowych smaków. Teraz postanowiliśmy odwrócić sytuację, ściągnąć najlepszych w swoim fachu w jedno miejsce i dać innym możliwość poznania tego, co my mieliśmy okazję już odkryć - opowiada Jan Staszewski, jeden z organizatorów festiwalu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Główną atrakcją festiwalu będą oczywiście stoiska zaproszonych browarów, a wśród zaproszonych gości są między innymi holenderski Brouwerij de Molen, belgijski Brasserie La Rulles oraz polski AleBrowar. W tej chwili obecność potwierdziło siedem browarów z Polski, Belgi, Holandii i Francji, ale organizatorzy zapewniają, że trwają rozmowy z kolejnymi - Nie chcemy, aby wystawcami byli dystrybutorzy, ale sami piwowarzy, którzy mogą opowiedzieć o każdym etapie warzenia piwa - dodaje Staszewski.

Oczywiście zaplanowano również inne atrakcje. W sobotę odbędzie się konkurs piosenki ludowej, a później na scenie zagrają zespoły Bustergang, Stoned Veins i Transliner. Pojawią się również stoiska gastronomiczne, na których będzie można spróbować tradycyjnych wędlin, przekąsek piwnych, a także kawy serwowanej przez profesjonalnych baristów. Na niedzielę zaplanowano też wykłady, a jednym z prelegentów będzie piwny bloger Tomasz Kopyra, który rozprawi się z wieloma piwnymi mitami. Niewątpliwą atrakcją będzie niedzielny pokaz warzenia piwa oraz możliwość zwiedzenia pomieszczeń, w których powstanie nowy wielkopolski browar - Na warzelni o wybiciu 160 litrów będziemy warzyć piwo w stylu Dry Stout. Będzie również możliwość zwiedzenia pomieszczeń, w których planujemy otworzyć w przyszłym roku browar - zachęca Staszewski.

Wstęp na teren imprezy jest darmowy, a organizatorzy przygotowali również darmowe pole namiotowe dla osób, które chciałyby spędzić na festiwalu dwa dni. Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie internetowej w serwisie Facebook

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro