Reklama

Rusza Malta Festival: hamaki, poduszki i mnóstwo atrakcji

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Plac Wolności od poniedziałku tętni życiem. Rozpoczyna się Malta Festival, którego serce w tym roku będzie bić właśnie w centrum Poznania. Pojawiły się tu hamaki, na których można wypocząć i poduchy na których można przysiąść. Są też stoliki, przy których można zjeść. Ale Malta to przede wszystkim koncerty, spektakle i warsztaty.

Aż cztery tygodnie trwa w tym roku Malta Festival. Tematem przewodnim festiwalu jest hasło "oh man, oh machine / człowiek-maszyna". - W bogatym i różnorodnym programie ułożonym przez kuratora festiwalu - Romeo Castellucciego, znajdziecie Państwo spektakle, instalacje i projekty wybitnych twórców z różnych dziedzin sztuki, odnoszące się mniej lub bardziej dosłownie do tego fascynującego tematu - przyznają organizatorzy festiwalu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Już w tym tygodniu odbędzie się koncert jednej z gwiazd tegorocznej Malty - zespołu Kraftwerk. To jedyny występ 3D grupy w naszym kraju. Ale to nie koniec atrakcji. W ramach festiwalu w Poznaniu wystąpią także Cat Power oraz Atoms for Peace. Swój projekt "Ann Lee" zaprezentuje Tino Sehgal, a dwa spektakle przedstawi Needcompany.

To wciąż tylko malutki wycinek programu. - Nie każdy spektakl czy koncert jest dla wszystkich, ale każdy w naszym programie znajdzie coś dla siebie! Zespół festiwalu i nasi fantastyczni wolontariusze są do Państwa dyspozycji - chętnie doradzimy i pomożemy w skonstruowaniu Państwa indywidualnej ścieżki festiwalowej - zachęcają.

Wiele wydarzeń w ramach Malta Festival zaplanowano pierwszy raz na placu Wolności. Każdego dnia od 10.00 na placu odbywać się będą poranne ćwiczenia jogi lub tai-chi. Wystarczy przynieść własną matę do ćwiczeń i od rana można aktywnie spędzać czas. Od 10.00 do 18.00 działa również miasteczko przyjazne dziecku, w którym odbywają się warsztaty i zajęcia dla maluchów. Inny stały punkt programu to Silent Malta (od 12.00 do 15.00). Można położyć się na rozwieszonych hamakach, założyć słuchawki i posłuchać m.in. słuchowisk z archiwum Polskiego Radia. Od 10.00 do 22.00 na placu Wolności można również coś zjeść - dania przygotowane z regionalnych produktów.

Oprócz stałych punktów w programie znajduje się mnóstwo innych wydarzeń. Pełny program festiwalu dostępny jest tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro