Reklama
Reklama

Tańczyli i śpiewali w kościele

fot. Paweł Liszkowski
fot. Paweł Liszkowski

Do 23 czerwca odbywa się w Poznaniu IV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Kids Fun Folk. W niedzielę odbył się koncert w Kościele Wszystkich Świętych w Poznaniu.

Festiwal adresowany jest do wszystkich miłośników tańca i śpiewu. W wydarzeniu udział wzięły dzieci w wieku od 9 do 14 lat, członkowie zespołów folklorystycznych z Chorwacji, Słowacji, Indii, Poznania, Szamotuł, Kórnika. Niecodziennym wydarzeniem były występy jedynego w Polsce, Integracyjnego Klubu Tańców Polskich z Poznania, w którym dzieci niepełnosprawne ruchowo, tańczą polskie tańce narodowe. Ich występy cieszą się niezwykłym powodzeniem i zawsze na długo pozostają w pamięci widzów - informują organizatorzy.

W ramach Festiwalu odbyły się dwa koncerty na Starym Rynku, dwa koncerty edukacyjne w poznańskich szkołach, jeden koncert w Suchym Lesie z okazji Dni Gminy oraz koncerty w Kórniku. Celem naszego Festiwalu jest popularyzacja dziedzictwa narodowego, integracja dzieci, poszerzenie wiedzy o dziecięcych tradycjach ludowych, ukazanie możliwości uczestnictwa w kulturze osobom niepełnosprawnym, promocja miasta Poznania i regionu - dodają organizatorzy.

IV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Kids Fun Folk potrwa do niedzieli 23 czerwca. Odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania i Kuratora Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro