Reklama
Reklama

Zobacz, jaki e-mail wysłał prezydent swoim pracownikom!

fot. fot. Łukasz Ogrodowczyk, archiwum
fot. fot. Łukasz Ogrodowczyk, archiwum

Wszyscy pracownicy Urzędu Miasta otrzymali od Ryszarda Grobelnego e-mail, w którym prezydent namawia do stworzenia drużyn i wystartowania w biegu Poznań Business Run, który ma na celu wspomagać Fundację "Poza Horyzonty" Janka Meli.

Treść e-maila:

Szanowni Państwo

Wielu się głowi jak połączyć "przyjemne z pożytecznym"? 15 dzień września tego roku przyniesie jednak rozwiązanie tego dylematu. Odbędzie się wtedy w Poznaniu Business Run, czyli bieg charytatywny przedsiębiorców i pracowników instytucji publicznych. Mam, więc prośbę o zgłoszenie jak największej liczby drużyn reprezentujących Urząd Miasta Poznania.

Do biegu w formie sztafety zgłasza się 5-osobową drużynę. Start i meta Poznań Business Run stworzone zostaną na Placu Wolności, a jego trasa pobiegnie ulicami naszego Miasta. Każdy uczestnik pięcioosobowego zespołu będzie miał za zadanie przebiec dystans o długości 3,8 km.

Jak mówił szef Fundacji Poza Horyzonty Jaś Mela "Poznań Business Run jest imprezą organizowaną w ramach współpracy przedsiębiorczości prywatnej z sektorem publicznym Naszym celem jest zakup protezy nogi dla poznaniaka Tomasza Nowickiego".

Namawiam szczególnie dyrektorów biur, wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Poznania do zorganizowania drużyn, reprezentujących poszczególne struktury naszego samorządu. Czekam na informacje o nazwach drużyn. Ja swoją drużynę już zbieram, choć nazwy jeszcze nie mam

Z wyrazami szacunku,

Ryszard Grobelny

W Poznaniu bieg Poznań Business Run odbędzie się po raz pierwszy, dochód z opłat startowych przekazany zostanie na protezę nogi dla Tomasza Nowickiego.

Tomasz Nowicki jest podopiecznym Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty". Mieszka w Swarzędzu. Ma 38 lat i dwójkę małych dzieci. W wyniku wypadku samochodowego stracił nogę. Poprzednia proteza służyła mu przez wiele lat, ale teraz potrzebuje nowej, by móc normalnie funkcjonować i zarabiać na utrzymanie rodziny.

Zapisy ruszyły 6 czerwca. Maksymalnie w biegu może wystartować 300 pięcioosobowych drużyn, czyli 1500 zawodników. Opłata startowa wynosi: 50 zł netto od osoby + 23% VAT (czyli 61,50 zł brutto). Wszystkie Środki zebrane od uczestników będą przekazane na pomoc Tomaszowi. Rejestrować można się tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro