Reklama
Reklama

Grunwald i Junikowo dwa tygodnie bez ciepłej wody

Z brakiem ciepłej wody do piątkowego popołudnia borykali się mieszkańcy niektórych osiedli na poznańskich Ratajach. 30 czerwca Dalkia rozpocznie prace na Grunwaldzie i Junikowie. Mają potrwać do 12 lipca. W tym czasie nie będzie tu ciepłej wody.

Od poniedziałku mieszkańcy niektórych ratajskich osiedli nie mieli ciepłej wody. - Trochę nie pomyśleli, że w takie upały wyłączyli nam wodę, ale nie jest tak źle - mówiła jedna z mieszkanek. Prace prowadzone przez Dalkię zakończyły się około godziny 15.00 w piątek. - Obecnie trwa otwieranie przyłączy i uruchamianie dostaw ciepłej wody. Do wieczora wszystkie wyłączone budynki powinny już mieć wznowione dostawy ciepłej wody. Wszystkim mieszkańcom i naszym pozostałym klientom dziękujemy za wyrozumiałość - wyjaśnia Dalkia.

Ale to nie koniec utrudnień dla mieszkańców Poznania. 30 czerwca ekipy Dalkii przeniosą się na Grunwald i Junikowo. Ciepła woda zostanie tu wyłączona na obszarze od ulicy Bukowskiej do os. Kopernika. - Jest to związane z wymianą pewnych odcinków sieci. W okresie zimowym mieliśmy tam dwukrotnie dosyć poważne awarie - tłumaczy Bartłomiej Pawluk, rzecznik firmy Dalkia. - Okazało się, że sieć wymaga poważnej naprawy - dodaje. Prace mają potrwać do 12 lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro