Reklama
Reklama

Malta Festival: na placu Wolności powstaje "serce" festiwalu

fot. Mateusz Kina

Na placu Wolności trwa budowa "serca" tegorocznej edycji Malta Festival Poznań. To właśnie plac Wolności będzie w tym roku klubem festiwalowym. Tutaj będą się odbywać wieczorne spektakle i koncerty. Tutaj działać będzie Generator Malta.

W poniedziałek w Poznaniu rozpocznie się kolejna edycja Malta Festival Poznań. Idiomem przewodnim imprezy jest "Oh man, oh machine/Człowiek - maszyna". Zaproszeni przez kuratora goście będą zgłębiać relacje pomiędzy człowiekiem i maszyną.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Już w listopadzie ogłoszono, że gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie niemiecki zespół Kraftwerk, który 28 czerwca da w Poznaniu swój jedyny koncert 3D w Polsce. Ale Kraftwerk nie jest jedyną gwiazdą, która pojawi się w naszym mieście. Swój projekt "Ann Lee" zaprezentuje Tino Sehgal, a dwa spektakle przedstawi Needcompany. Atrakcji jest znacznie więcej. Na koniec festiwalu, który w tym roku trwa blisko miesiąc na scenie pojawi się Atoms for Peace - zespół Thoma Yorke"a z Radiohead.

Już trwają zaawansowane prace nad budową "serca" festiwalu, które w tym roku będzie tętnić na placu Wolności. To tutaj wieczorami odbywać się będą koncerty i spektakle. Tutaj będzie działać Generator Malta - m.in. oferując dania przygotowywane zgodnie z zasadą slow food. Na placu Wolności będzie też można odpoczywać w ogrodzie i na hamakach.

Pełny program festiwalu tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro